У черкаському парку "Сосновий бір" 28 липня 112 військовослужбовців, ветеранів і ветеранок разом взяли участь у комплексних змаганнях "Звитяга Нескорених". Учасники випробували власні сили у чотирьох дисцисплінах.
У Черкасах таке змагання відбулося вперше, попередній подібний захід відбувся у Тернополі, розповів президент громадської організації “Федерація стронгмену України” Сергій Конюшок.
Подібні змагання організатори намагаються проводити щодватижні у різних містах України, пояснив Сергій Конюшок:
"Поступово ми відходимо від моделі організовувати змагання в Києві чи інших базових містах. Хочемо охопити якомога більшу кількість ветеранів, тому змагаємося щодва тижні в новому регіоні. Таким чином розвиваємо систему спортивної реабілітації ветеранів. Маємо певні регіональні осередки спортивного ветеранського руху. Наприклад, у Тернополі на на "Звитязі Нескорених" вдалося зібрати понад 100 осіб. Приблизно таку ж кількість учасників очікуємо, що в Черкасах".
Учасники змагалися у чотирьох дисциплінах — жим лежачи, веслування на тренажері, аеробайк та ривок гирі. Черкащанин, ветеран Олександр Носенко змагався у веслуванні:
"Я представляю ветеранську команду "МСК "Дніпро". У нас є центр реабілітації для ветеранів через спорт. Ми готуємося не лише в якихось силових видах, ми граємо в різні види адаптивного спорту. Це для нас не спосіб стати сильнішими, чи здобути перші місця. Для нас це, в першу чергу, реабілітація, це братерство, це розуміння, що ти знаходишся в своєму середовищі, серед людей, з якими тобі комфортно. Місяць тому я брав участь у відборі до національної збірної "Ігор Нескорених". Сьогодні пробую себе у веслуванні. Для мене це щось нове, до цього я тільки бачив на відстані, підтримував хлопців. А цього разу я вирішив, що сам буду брати участь і зроблю собі таку помітку, який в мене буде результат і від чого мені треба буде відштовхуватися далі".
Сергій Кошельников приїхав на змагання з Харкова, на війні втратив обидві ноги. Як розповів чоловік, він брав участь у кількох дисциплінах, та до цього брав участь у подібних змаганнях:
"Змагання у нас щодватижні, тому я готуюсь майже щодня. З моїм тренером по армреслінгу ми постійно займаємось, і такі змагання постійно тримають в тонусі. Настрій, як завжди, бойовий. Є мета — перемогти і отримати місце у збірній України, яка поїде на чемпіонат Європи у Мадрид".
Зі слів почесного президента "Федерації стронгмену України" Василя Вірастюка, кожен зі спортсменів має мотивацію долучитися до міжнародної збірної України у "Іграх Нескорених":
"Зрозуміло, що сьогоднішній захід важливий, адже він – частина систематичних змагань, які намагається проводити Федерація, мотивуючи ветеранів до постійних занять фізичної культури і спорту. Верхівкою мотивації для ветерана є участь у міжнародному старті змаганнь, де кожен ветеран окремо і командно загалом може і буде представляти Україну".
Змагання проводили спільно "Федерація стронгмену України", аграрне підприємство "МХП" та їхній благодійний фонд, долучивши до організації місцеву владу. Зі слів голови ради розвитку громад Тетяни Волочай, спорт допомагає ветеранам та військовослужбовцям легше інтегруватися до цивільного життя:
"Активні заняття піднімають дух хлопців, допомагають їм повірити в себе. Тут також є і момент - ми адаптуємо наше суспільство. Проводимо змагання в густонаселених громадах, щоб люди не відвертали сором'язливо очі при зустрічі з ветераном".
Як розповів керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, важливо, щоб громади були готові співпрацювати з захисниками та захисницями, і допомагати їм адаптуватися до цивільного життя:
"Ми досить часто наголошуємо на роботі, яку мають робити громади, наше суспільство, для того, щоб бути готовими до повернення наших захисників і захисниць. Це дуже велике комплексне завдання, починаючи від реабілітації і закінчуючи адаптацією, реінтеграцію наших хлопців і дівчат до суспільства, до родин, до роботи. Спорт завжди був мотивацією для сильних, для того, щоб рухатись вперед, мотивацією до перемоги. А ветеранський спорт – це, взагалі, ще ширше поняття, тому що це вже про реабілітацію, адаптацію. І коли ми бачимо наших хлопців і дівчат, які займаються адаптивним спортом, тим ветеранським спортом, це дійсно для них шанс пізнати більше самого себе, повернути самого себе, розширити свої можливості і довести самому собі, що ти не здався. Це шанс для суспільства адаптуватися і реінтегруватися з нашими захисниками і в зворотньому напрямку, це дуже важливо".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині