У Черкасах в гуртожитку по вулиці Хоменка, коли вимикають електроенергію, зникає напір води — з кранів тече тоненька цівка. Будинок не газифікований, а обладнаний стаціонарними електроплитами, тому їжу готують теж за графіком.
Холодного водопостачання на будинок не вистачає, бо це дев’ятиповерхова будівля, обладнана помпою для підвищення тиску холодної води, розповіла Суспільному головна інженерка управлінської компанії "Нова якість" Катерина Папуша.
За словами жительки восьмого поверху гуртожитку Юлії Дан, під час відключення світла — в крані невеликий напір води.
"Я працюю із шостої години ранку і закінчую о пів на восьму вечора. Коли приходжу додому, то буває, що мені дитина з-під крана набере у миску води цією цівкою, щоб швидко покупатися".
Буває, що в кранах не буває води зовсім, додала її сусідка Тетяна Поліщук:
"У нас може бути так у будь-який момент. Тобто ми не можемо розраховувати на те, що хочемо чи можемо робити. Бо, наприклад, намилиш руки і намилишся сам, а тут — води немає".
Тому у мешканців будинку завжди про запас набрані пляшки з водою:
"Воду набираємо завчасно і у різні тари, наприклад, біля туалету вона у відрах. Але її, звичайно, надовго не вистачає".
Приготувати їсти можливості теж немає. Як зазначила Тетяна Поліщук, кухонні плити у будинку електричні.
"Останнім часом, крім вермішелі або якогось салату, я не готую. Можу скористатися портативною газовою плиткою. Там є балончик, але надовго його не вистачить, щоб щось зварити. Хіба що трошки розігріти або якоїсь кави собі зварити", — розповіла вона.
Цей будинок — один із сорока, що обладнані стаціонарними електроплитами, які перебувають на обслуговуванні управлінської компанії "Нова якість", розповіла головна інженерка Катерина Папуша. З її слів, причиною відсутності водопостачання в будинку є помпа для підвищення тиску у водопроводі:
"Холодного водопостачання на цей будинок не вистачає, бо це дев’ятиповерхівка, обладнана помпою для підвищення тиску холодної води. Логічно, що під час відключення світла, ця помпа вимикається і подача холодного водопостачання припиняється. Тобто на нижніх поверхах вода є, а з третього чи четвертого поверху і вище — її вже немає".
Аби електрична помпа працювала, потрібно встановити додаткове джерело живлення, пояснила пані Катерина. Та купувати його компанія "Нова якість" не зобов’язана:
"Хто буде займатися генератором та хто буде відповідальним за витратну частину, тобто за те, якої потужності він потрібен та скільки його заправляти — не наша відповідальність. Ми управлінська компанія, яка надає послуги з управління майном співвласників, а не балансоутримувачі".
Зі слів виконувача обов’язків директора департаменту житлово-комунального комплексу Андрія Наумчука, власники квартир можуть самостійно придбати необхідне обладнання для безперебійної роботи помпи. Та робити цього, пояснила Тетяна Поліщук, жителі будинку поки не планують — у людей немає грошей:
"Генератори люди не потягнуть. А якщо вони, навіть, вкладуть гроші, то їсти вже їм не буде що".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині