"Домашні газонокосарки": на Черкащині зооволонтери прихистили девʼятьох козликів

"Домашні газонокосарки": на Черкащині зооволонтери прихистили девʼятьох козликів

Ексклюзивно

В уманському доброчинному фонді захисту тварин "Серце друга" прихистили дев’ятьох козликів. Аби не віддавати тварин на забій, їх до притулку привіз чоловік, який займається розведенням кіз.

За десять років волонтерам вдалося прилаштувати сотні тварин, розповіла керівниця фонду Яніна Тиховська.

Волонтерка Катерина Клименко працює в доброчинному фонді захисту тварин "Серце друга", який опікується здебільшого котами та собаками. Нині обов’язків додалось, адже до компанії тварин приєдналися й "домашні газонокосарки" — так назвали козенят:

"Ми за ними доглядаємо, шукаємо, чим погодувати, наприклад, рубаємо гілки. Займаємося ними: когось потрібно приручити, когось — погладити. Загалом ставимося до них як до собак — гладимо або чухаємо. Вони абсолютно адекватні та лагідні. Такий собі антистрес ".

На Черкащині зооволонтери прихистили девʼятьох козенят
Козенята, яких прихистили в притулку. Суспільне Черкаси

Дев’ятеро цапів привіз до волонтерів власник, розповіла керівниця доброчинного фонду Яніна Тиховська.

"Він до нас подзвонив і пояснив ситуацію: займається розведенням кіз і баранів для душі. І в цьому році так сталося, що був великий приплід саме козликів — тобто хлопчиків. Коли вони виросли, звісно, він їх не став кудись дівати чи різати, адже це його хобі", — пояснила вона.

На Черкащині зооволонтери прихистили девʼятьох козенят
Найсміливіше козеня. Суспільне Черкаси

Зі слів Яніни Тиховської, до нового місця та сусідів тварини звикли:

"Найголовніший серед них чорний козлик, менш лякливий. Він не боїться підходити до рук, а всі інші дивляться і копіюють його поведінку: підійшов — і вони підійшли, або навпаки, відійшов — і вони теж. Щодо кличок, то ми їм як і котам, і собакам даємо такі, які підходять по характеру. Поки що нам важко визначитися. Але, наприклад, одного назвали Ельфом, бо в нього вушка, як у ельфа. За іншими ще будемо спостерігати, думаю, що імена знайдуться згодом самі".

Ще без клички, та вже з новими господарями — один з козликів поїхав за 70 кілометрів від Умані.

"Їдемо на Голованівщину, там буде жити, Для нього уже все є, буде бігати і радувати нас. Козлик спокійний, хороший, із красивими віями. У нашої бабусі є кізоньки, а цапка немає, тому хай буде «жених» — красивий на все село", — розповіла його нова власниця Олександра Головата.

Козеня з новими господарями
Козеня з новими господарями. Суспільне Черкаси

За десять років існування фонду, розповіла Яніна Тиховська, волонтерам вдалось прилаштувати сотні тварин. Тож є надія, що й цапи знайдуть нових власників.

"Нині у нас, не рахуючи наших рогатих козликів, є 35 котиків у котобудиночку. Але це тільки тут. Є перетримка для тварин з інвалідністю, незрячих, спинальників, а також приватна перетримка. І додатково наразі у нас 102 собаки. Наша спеціалізація не змінилась — допомагаємо котам та собакам. Але зараз під час війни, хочеться, щоб всі розуміли, що кожне життя цінне. Коли вдається врятувати, то байдуже кого, головне, щоб це життя було врятоване", — зазначила вона.

Собаки в притулку
Доброчинний фонд з захисту тварин "Серце друга" опікується собаками та котами. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок