На Черкащині зареєстрували сьомий випадок захворювання на ботулізм.
Ботулотоксин типу "В" виявили в крові у 29-річного жителя села Мліїв, повідомив Суспільному головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
За словами медика, чоловік 22 червня вживав консервований м’ясний паштет зі свинини та субпродуктів:
"Паштет, вочевидь, був виготовлений у домашніх умовах з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів. Це й послужило причиною захворювання. Симптоми отруєння у чоловіка виникли за три дні потому: загальна слабкість, сухість у роті, розлади зору, диспепсичні явища, утруднене ковтання, порушення мовлення", — деталізував Володимир Папач.
До сімейного лікаря чоловік звернувся 25 червня. Потім до лікаря-інфекціоніста Городищенської багатопрофільної лікарні, де й встановили попередній діагноз – ботулізм.
"Наразі пацієнт госпіталізований до Черкаської міської інфекційної лікарні. Він перебуває на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії у стані середньої важкості", — додав медик.
З його слів, у день госпіталізації чоловіку ввели протиботулінічний антитоксин.
Що відомо про ботулізм на Черкащині
- Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині, розповів головний державний санітарний лікар Черкащини Володимир Папач.
- У 2023 році в області зареєстрували всього три випадки ботулізму: хворіли троє дорослих, з яких одна подружня пара, та 16-річна дитина.
Як вберегтися від ботулізму
Щоб уберегти себе від небажаних наслідків вживання консервованої продукції, в'яленої або копченої риби, ковбас, залитих смальцем тощо, необхідно дотримуватись таких основних правил, порекомендував головний санітарний лікар області:
- слід утриматись від купівлі м'ясних, рибних, овочевих консервів та ковбасних виробів домашнього виготовлення на ринках, а тим більше з рук у місцях стихійної торгівлі;
- по можливості відмовтесь від консервування м'яса, риби, грибів у домашніх умовах у герметичну тару. Слід використовувати інші способи заготівлі на зиму, а саме квашення, соління овочів, грибів, низькотемпературне заморожування;
- якщо все-таки виготовляєте консерви, суворо дотримуйтесь рецептур та технології приготування, викладених у спеціальній літературі, посібниках по домашньому консервуванню продуктів; намагайтеся максимально звільнити сировину від усіляких забруднень, де можуть міститися спори, методами механічного очищення і промивання проточною водою, ретельно стерилізуйте банки, кришки, посуд і саму продукцію;
- зберігайте домашні консерви при низьких температурах;
- при виготовленні копченої та в'яленої риби необхідно свіжовиловлену рибу якнайшвидше випотрошити, промити, ретельно посолити і зберігати охолодженою, а вже потім в'ялити чи коптити;
- не вживайте в їжу консерви зі зміненим кольором, запахом, ознаками "бомбажу" (здуті кришки);
- перед вживанням консерви з м'яса, риби, грибів підлягають обов'язковій термічній обробці, зокрема кип'ятінню, оскільки термічна обробка руйнує ботулотоксин, якщо він з'явився у консервах.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині