Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині

Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині

Черкаська міська інфекційна лікарня
Черкаська міська інфекційна лікарня. Суспільне: Черкаси

На Черкащині протягом тижня фахівці виявили понад чотири десятки випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 3,54, що на 18,0% нижче, ніж за аналогічний період 2023 року, розповів під час пресбрифінгу головний державний санітарний лікар Черкащини Володимир Папач.

З його слів, у період з 8 по 14 червня фахівці Черкаського обласного Центру контролю та профілактики хвороб в області зареєстрували 41 випадок захворювань на гострі кишкові інфекції.

"У структурі зареєстрованих кишкових інфекцій гастроентероколіти невстановленої етіології складають 53,66%, гастроентероколіти встановленої етіології – 36,58%, сальмонельоз – 9,76%. Ротавірусна інфекція встановленої етіології – 33,3%", — деталізував медик.

Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині
Головний державний санітарний лікар Черкащини Володимир Папач. Фото: Суспільне Черкаси

Поширення зафіксованих випадків захворюваності складає: 18 людей — у Черкаському районі (інтенсивний показник – 3,1 на 100 тис. населення), 13 людей — в Уманському (5,26 на 100 тисяч населення), семеро людей виявили у Звенигородському районі (3,61 на 100 тисяч населення) та троє — у Золотоніському (2,21 на 100 тисяч населення).

Що стосується захворювання на ботулізм, то у 2024 році на території Черкащини зафіксовані шість випадків.

"Кожен четвертий випадок ботулізму в Україні зафіксований на Черкащині. Переважно це люди, які вживали сушено-вʼялену рибу, що була виготовлена в домашніх умовах", — додав Володимир Папач.

Медик додав, що У 2023 році в області зареєстрували всього три випадки ботулізму: хворіли троє дорослих, з яких одна подружня пара, та 16-річна дитина.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок