Із 1 липня черкаські абітурієнти розпочали реєструвати електронні кабінети вступників до закладів вищої освіти. До 31 липня триватиме реєстрація електронних кабінетів охочих вступити на бакалаврат, а до 22 серпня — на магістратуру.
Здебільшого вступники реєструються самостійно, ті ж, кому потрібна допомога, звертаються до приймальної комісії, розповіла Суспільному відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Смалиус.
За словами пані Людмили, з першого ж дня реєстрації виникли певні складнощі:
"У перші години роботи, з дев’ятої ранку, коли люди почали звертатись, не вдавалося реєструвати, бо зависала система. Цього літа маємо труднощі з електропостачанням, тому ми всім вступникам наголошуємо, що не варто поспішати".
Денис Худолій у 34 роки знову вирішив стати студентом, тому і зареєстрував електронний кабінет вступника. Він закінчив економіко-правовий коледж, нині ж вирішив продовжити навчання:
"Я дуже люблю працювати з людьми, у сфері продажів. Ми займаємось автофарбами, автоматеріалами. І мені буде корисно дізнатися щось нове, і вища освіта буде закінчена".
Реєстрація кабінету займає до десяти хвилин, розказала адміністраторка по роботі з єдиною державною електронною базою Дарина Вінник. Якщо під час реєстрації не вдалось завантажити один з документів, можна звернутись до приймальної комісії навчального закладу, пояснила вона:
"Можуть виникати труднощі із поліграфічними документами, тобто документом про освіту, який був виданий давно. Диплома або атестата немає у реєстрі виданих, тому такі вступники подають паперові документи".
Вступники пільгових категорій можуть зареєструвати електронний кабінет до того, як подадуть свої пільги або після — різниці немає, додала вона. Єдиний нюанс — це треба зробити до моменту подачі першої електронної заявки.
Має пільгу цьогорічна випускниця Кіра Кантур. Розповіла: аби не припуститись помилок, вирішила прийти за консультацією до початку реєстрації:
"Має бути довідка, документ про закінчення школи, паспорт, свідоцтво про народження дитини. У мене пільга як у дитини-сироти. Мені розповіли, що треба буде взяти витяг у Службі у справах дітей. Також дали перелік основних документів, зокрема, в ньому було свідоцтво про смерть. Буду створювати особистий кабінет".
Дівчина розповіла про те, чим збирається займатися у майбутньому:
"Я могла б бути класним вчителем із вокалу, але власну справу зможу відкрити і в майбутньому, а нині найголовніше — це вища освіта".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині