Сонце, грози, зливи та град: якої погоди чекати на Черкащині

Сонце, грози, зливи та град: якої погоди чекати на Черкащині

Троянди
Троянди у сквері біля облради в Черкасах. Суспільне Черкаси/Оксана Швед

На Черкащині з 28 по 31 травня пануватиме нестійка погода. Температура повітря підніметься до 28 градусів тепла, також можливі зливи, грози, шквали та град.

З 19 травня відбувається підвищення температурного фону, а тому весна завершиться літнім теплом, розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Синоптик пояснив, чому на Черкащині нині бездощова погода:

"Північний антициклон на висоті 12 кілометрів не дозволяє вологому повітрі Атлантики потрапити у наш регіон. Тому на Черкащині понад місяць практично не було дощів і травень "планував" стати одним із найсухіших в історії метеорологічних спостережень. Проте, літньому сезону властивий мозаїчний характер злив. Наприклад, на Уманщині 24 травня за чотири години випала майже половина місячної норми дощу".

У вівторок, 28 травня, температура вдень підніметься до 28 градусів.

"28 травня переважатиме сонячна та суха погода, температура вночі 11-16°, вдень 23-28°", — розповів синоптик.

З середи, 29 травня, по пʼятницю, 31 травня, як зазначив Віталій Постригань, погода буде нестійкою, проте стовпчики термометра досягатимуть вдень 27 градусів:

"Посилиться конвекція, яка визначає термодинамічну нестійкість атмосфери: вранці типово безхмарне небо, після обіду гримлять грози, а надвечір все заспокоюється.Це відбувається через те, що з прогріванням величезні маси теплого повітря спрямовуються вверх. Там вони остигають і формують потужну конвективну хмарність. З цим повʼязані такі літні явища як зливи, грози, шквали та град. Температура вночі 12-17º, вдень 22-27º".

Синоптик додав, що через погоду в лісах Черкащини переважає найвищий пʼятий клас пожежної небезпечності, та попередив про дотримання правил пожежної безпеки.

За попереднім прогнозом, календарне літо в регіоні розпочнеться з високих 27-29 градусів, але схожі показники трапляються часто.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок