Черг поки немає: у Черкасах військовозобовʼязані оновлюють облікові дані

Черг поки немає: у Черкасах військовозобовʼязані оновлюють облікові дані

Ексклюзивно

У Черкасах 20 травня до центру надання адміністративних послуг для оновлення даних звернулися 30 черкащан. Із 18 травня військовозобов'язані українці віком від 18 до 60 років протягом 60 днів мають актуалізувати облікові дані, зокрема, у відділеннях ЦНАПу.

Особисті дані громадян вносять через портал "Дія" звідки вони автоматично підтягуються в єдиний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", розповіла Суспільному начальниця управління надання адмінпослуг Інна Каланбет.

Аби актуалізувати інформацію про військовозобовʼязаних, працівники вносять паспортні дані: прізвище ім'я, по батькові та ідентифікаційний код. 58-річний місцевий житель Юрій Квотченко востаннє оновлював дані сім років тому. Тоді отримав статус "обмежено придатного до військової служби":

"Вирішив прийти відразу, бо не думаю, що щось зміниться через два місяці. Лише турботи. Все одно від 18 травня я маю носити з собою військовий квиток, все одно будуть питання, а через два місяці проблеми".

Черкаський ЦНАП
Черкаський ЦНАП. Суспільне Черкаси

Не став чекати два місяці місцевий житель Олександр Вовк:

"Потрібно буде проходити у будь-якому випадку, бо вийшов закон. Я оновлював давно, напевно, після армії у 1993 році", — розповів місцевий житель.

Оновити свої дані через ЦНАП вирішив 19-річний Павло Оболевич:

"Усе просто — я живу ближче сюди, ніж до військкомату", — зазначив хлопець.

З 18 травня військовозобов'язані українці віком від вісімнадцяти до шістдесяти років протягом 60 днів мають оновити облікові дані. Зробити це можна, зокрема, у відділеннях ЦНАПу. Для цього потрібен паспорт і податковий номер. Про військовий квиток не запитують, розповіла начальниця управління надання адмінпослуг Інна Каланбет:

"Ми приймаємо людину та ідентифікуємо її по паспорту. А саме вводимо прізвище, ім'я по батькові, мобільний номер телефону, ідентифікаційний код і фактичне місце проживання. Далі формується витяг про те, що інформацію актуалізовано. Після того видруковуємо, ставимо штамп та віддаємо людині. На цьому повноваження ЦНАПу закінчуються".

У черкаському ЦНАПі оновлюють дані військовозобовʼязаних
У ЦНАПі оновлюють дані громадян через портал "Дія". Суспільне Черкаси

З її слів, особисті дані громадян вносять через портал "Дія", звідки вони автоматично вони підтягуються в єдиний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг".

"Щоб оновити дані повинен бути тільки заявник, ні по дорученню, ні за яких інших обставин. Тільки особисто", — пояснила Інна Каланбет.

Прийшла в ЦНАП також місцева жителька Наталія Царенко, жінка за професією фельдшерка:

"Планую йти працювати за фахом. У будь-якому випадку мені доведеться оновлювати дані, щоб потім не платити штраф. Тому я вирішила їх оновити".

Жінка намагалася оновити дані в електронному кабінеті та система не працювала. Фіксували перебої і в порталі "Дія", розповіла адміністраторка Анжела Шевченко.

"Буває, що тимчасово не працює, "підвисає". Наприклад, в суботу не працювало буквально годинку, а так то все гарненько підтягувалось", — повідомила адміністраторка.

Черг поки немає, розповіла начальниця управління надання адмінпослуг Інна Каланбет:

"Усе залежить від порталу "Дія". Адже буває, що сервіс хвилин десять назад не формував витяги, бо повністю все "лягло". Тому, коли таке відбувається, то чекаємо поки оновиться, розблокується і далі продовжуємо прийом".

Черкаський ЦНАП
Черкащани в ЦНАПі. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини

На початок