Відстрочка від служби: у черкаському ТЦК пояснили хто може отримати та коли

Відстрочка від служби: у черкаському ТЦК пояснили хто може отримати та коли

У Черкасах з 25 квітня об'єднаний міський територіальний центр комплектування припинив прийом документів на оформлення відстрочки від військової служби. Заяви, подані раніше, розглядатимуть згідно з чинним законодавством.

Приймати документи на відстрочку від служби в ЗСУ припинили тимчасово, розповіла речниця Черкаського територіального центру комплектування Аліна Кривошея.

З її слів, усе для того, щоб детальніше вивчити новий закон про мобілізацію.

Черкащанин Володимир батько трьох дітей. За законом він має право на відстрочку та нині вдалось оновити лише свої дані:

"Сьогодні три рази зупиняли з ТЦК, то відповів, що їду вже у військкомат. Я у них запитав про те, що читав про те, що не приймають, а вони мені — їдьте обов’язково, бо це за дуже великі штрафи".

Розповів, що у Києві, де він був приписаний, вручали не одну повістку. Там він пройшов військово-лікарську комісію та знявся з обліку.

"Треба стати, щоб отримати відстрочку, може за кордон виїхати. У нас і так чоловіків, на жаль, все менше і менше. Треба якось відновлювати генофонд. Якби не було дітей, то це інше питання прийшлося б служити", — додав Володимир.

У Черкасах не приймають документи на відстрочки в ТЦК
Чоловік у ТЦК лише оновив свої дані. Суспільне Черкаси

Інший місцевий житель Володимир, прізвище не назвав. Він має інвалідність з дитинства. Його зняли з військового обліку 15 років тому, проте, нині прийшов у військкомат за власним бажанням:

"На одне вухо повністю не чую, а на інше — частково. Через це мене зняли з обліку в 2009 році. А нині мені невідомо як бути далі, тому прийшов дізнатися. Мені відповіли, що 18 травня підійти для відстрочки. Також додали, що треба бажано оновити документи, щоб отримати військовий білет, бо зараз сказали по закону, що у всіх він має бути, навіть у тих, хто обмежено придатний або знятий з обліку".

Зі слів речниці черкаського центру комплектування Аліни Кривошеї, приймати документи на відстрочку від служби в ЗСУ припинили тимчасово. Усе для того, щоб детальніше вивчити новий закон про мобілізацію.

"Має бути окрема постанова Кабінету міністрів України про розроблення інших алгоритмів щодо надання відстрочки. Відстрочку надають районні військові адміністрації, а ми лише формували пакет документів і передавали на розгляд. Рекомендую носити з собою усі документи, які підтверджують, що вам надали право на відстрочку. Якщо працівники ТЦК будуть вручати повістку, то ви можете показати ті документи або показати саме у військкоматі", — розповіла речниця.

У Черкасах ТЦК припинив прийом документів на відстрочку
Речниця розповіла про припинення відстрочки. Суспільне Черкаси

Після набуття чинності закону про мобілізацію, а це 18 травня, прийом документів поновлять, зазначила Аліна Кривошея. Водночас заяви, подані до 25 квітня, будуть розглядати згідно з чинним законодавством.

"Військовозобов’язані мають право на відстрочку, якщо у них більше, ніж троє дітей. Також ті, які мають членів родини з першою та другою групами інвалідності і є опікунами. Або, хто самостійно виховує дітей або має дітей з інвалідністю віком до 18 років. Проте, незалежно до якої категорії належить людина — її оформлюють на пів року. І кожні шість місяців, людина має звернутися до територіальних центрів комплектування або призупинити відстрочку, якщо немає тієї підстави, або ж продовжити", — деталізувала Аліна Кривошея.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини

На початок