Монтують плити: у місті на Черкащині відновлюють зруйнований ракетою будинок

Монтують плити: у місті на Черкащині відновлюють зруйнований ракетою будинок

До Умані привезли плити, аби відновити зруйнований російською ракетою під’їзд багатоповерхівки. Окрім цього, будівельники проводять комунікації та утеплюють стіни.

Будматеріали виготовили на заводі в Києві, розповів Суспільному директор підприємства, відповідального за відновлення будинку, Михайло Фокін.

Наразі привезли вісім плит. Поверх за поверхом будівельники відновлюють те, що рік тому знищила російська ракета, забравши із собою 24 життя. Нині змонтували два поверхи, розповів Михайло Фокін.

"Нам із Києва, із заводу прийшли плити, які нам дуже потрібні. Це плити, щоб монтувати третій поверх. Ще одна машина привезе на четвертий. У нас станеться невеличка затримка по роботі, бо завод, який їх виготовляє, нині переключився на важливіші питання, вони виготовляють замовлення оборонного характеру", — зазначив він.

В Умані відновлюють зруйнований ракетою будинок
В Умані відновлюють знищений російською ракетою під'їзд багатоповерхівки. Суспільне Черкаси

Доки чекатимуть решту — роботу не припинятимуть:

"У нас у планах ще виконати ремонтні роботи в під'їздах, «внутрянка», як кажуть, та продовжити утеплення. Робота стояти не буде і виконуватиметься згідно з графіком та наміченим планом".

Юлія Рахнянська мешкає у сусідньому зі зруйнованим російською ракетою під’їзді. Шум будівництва їй не заважає. Бо ж головне для людей – аби все відбудували чимшвидше:

"Мали це все швидше робити, але там були якісь проблеми з проєктною документацією. Нині воно отак йде, думаю, що можна з цим миритися. Ми з усім миримось, бо розуміємо, що його треба будувати і без шуму не обійдеться ніяк".

В Умані відновлюють зруйнований ракетою будинок
В Умані відновлюють зруйнований ракетою будинок. Суспільне Черкаси

Привезених вісім плит вистачить ще на два поверхи, які мають встановити до кінця місяця, розповів пан Михайло.

"Ми хочемо вигнати вже всі, бо тут цілий комплекс робіт і одні без інших закінчити неможливо. Якщо виженемо внутрішню упорку, там треба додавати ще три ліфтових шахти, тому що вони порушені, їх демонтували вже. Ці шахти уже теж виготовлені і є на заводі".

В Умані відновлюють зруйнований ракетою будинок
В Умані відновлюють знищений російською ракетою під'їзд багатоповерхівки. Суспільне Черкаси

Плити хорошої якості, зазначив головний монтажник Петро Жовтобрюх:

"На заводі вони йдуть через пропарювальну камеру. Заливають туди, добу вони стоять, набирають 70 відсотків міцності і відразу, тільки випарувалось тепло, їх відправляють".

Чекають мешканці будинку не лише на відновлення не лише стін, а й комунікацій:

"Вода потрібна, газ. На газ труб зовсім не має, а його ж мають колись підвезти. Ще у квітні мали починатися ці роботи, але щось ніхто нічого не робить".

В Умані відновлюють зруйнований ракетою будинок
В Умані відновлюють знищений російською ракетою під'їзд багатоповерхівки. Суспільне Черкаси

Що відомо про ракетний удар по Умані

  • В Умані 28 квітня, близько 04:30 години, під час масованої російської атаки на Україну, сталося влучання у житловий дев'ятиповерховий будинок. Станом на 16:00 29 квітня відомо про 23 загиблих, із яких шестеро — діти, внаслідок ракетного удару по багатоповерхівці, повідомили у МВС.
  • Аварійно-рятувальні роботи завершили 29 квітня близько 16 години.
  • В Умані та в Черкаській області скасували всі розважальні заходи та оголосили триденну жалобу. Усі розважальні заходи у громаді скасували на невизначений термін.
  • Як повідомила Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик, прокурори документують наслідки воєнного злочину в Умані 28 квітня Російської Федерації: "Слідчі Черкаської обласної прокуратури розпочали досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством згідно з ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок