Відпрацьовують роботи за "червоним протоколом": черкаські медики "екстренки" готуються до змагань

Відпрацьовують роботи за "червоним протоколом": черкаські медики "екстренки" готуються до змагань

Після п’ятирічної перерви в Україні відбудеться чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги. З міркувань безпеки дату та місце проведення змагань не розголошують.

Черкащину на змаганнях представить команда з трьох медиків, розповів Суспільному директор обласного центру Екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.

У перерві між робочими викликами, черкаські медики "швидкої" не відпочивають, а відпрацьовують низку медичних протоколів, розповіла фельдшерка Наталія Кисіль. Бо готуються до чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги.

"Досить посилено, щодня, практично з ранку до вечора, намагаємося втілювати, вдосконалювати ті нові протоколи, накази, які зараз є актуальними. Відпрацьовуємо це все", — деталізувала пані Наталія.

З її слів, крок за кроком, медики відшліфовують свою взаємодію під час надзвичайних ситуацій. Це і сортування постраждалих, і швидкість надання першої допомоги як на місці, так і під час транспортування.

Відпрацьовують роботи за "червоним протоколом": черкаські медики "екстренки" готуються до змагань
У Черкасах медики "екстренки" готуються до змагань. Суспільне Черкаси

Такі тренування проводять щодня у складі майбутньої команди, додав інструктор Дмитро Нехаєнко.

"Ми будемо виставляти одну команду – це буде лікар, фельдшер і водій. Ми зараз тренуємося зранку до вечора. Періодично проходимо від одного до іншого етапу тренування і практикуємося у посиленому режимі".

За перемогу змагатимуться команди з усіх міст України, пояснив Дмитро Нехаєнко. Найкращу обиратимуть за кількістю набраних балів на кожному з етапів змагань.

"Акцент ми робимо на екстрену медичну допомогу, допомогу пацієнтам критичним і робимо акцент на те, що теперішній час вимагає, що бригади можуть потрапити або поїхати допомагати людям під час масованих якихось терактів, вибухів".

Найбільше уваги приділяють роботі за "червоним протоколом" під час масованих атак:

"Масовані якісь випадки, де дуже багато потерпілих і команді потрібно їх обстежити, справитися, пройтися по своїх протоколах".

Відпрацьовують роботи за "червоним протоколом": черкаські медики "екстренки" готуються до змагань
У Черкасах медики "екстренки" готуються до змагань. Суспільне Черкаси

Тренування відбуваються з урахуванням щоденного навантаження на медпрацівників, говорить директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун:

"У нас і так зараз дуже великий наплив роботи. Тому підготовка йде собі, як іде. Хочемо підтримати імідж і честь області, показати, що ми також чогось варті, щось вміємо. Але не до останньої каплі крові. Людей потрібно берегти, тому що зараз реально вони на вагу золота".

Чекають цього року й на приїзд іноземних делегацій, додав Ігор Фесун. А це нагода навчитись нового:

"Це не тільки змагання – це перш за все обмін досвідом. Це дуже шикарні, круті конференції, це представлення нових видів обладнання, виробів медичного призначення, медикаментів".

Досвід колег з прифронтових міст, Ігор Фесун називає цінним для медиків інших "екстренок":

"Дуже багато знають прифронтові регіони того, що обходить, слава Богу, нас. Багато знають регіони, які знаходяться біля кордону, які займаються транспортуванням в інші країни. Наразі – це критично важливо для наших працівників, що своєю чергою покращить надання допомоги постраждалим і в наслідок бойових дій, і в повсякденному житті для наших пацієнтів".

Зі слів Ігоря Фесуна, з міркувань безпеки дату та місце проведення чемпіонату не розголошують. На змагання черкаські медики вирушать за кілька тижнів. Переможці представлять Україну на міжнародній арені.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок