НМТ-2024: розповіли, як на Черкащині готуються до тестування

НМТ-2024: розповіли, як на Черкащині готуються до тестування

У 2024 році під час складання національного мультитесту найсуттєвіша зміна — новий обов’язковий предмет. Також Український центр оцінювання якості освіти затвердив схеми нарахування балів та характеристики блоків цьогорічного національного мультипредметного тесту.

Розповіла Суспільному методист центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяна Федоренко.

Ми відвідали заняття з підготовки до тестування в одному з одинадцятих класів. Одинадцятикласниця Марія розповіла, що готується до НМТ з математики – це один із обов’язкових предметів. Окрім нього складатиме ще три:

"Три обов’язкових — це українська мова, математика та історія України. Ще четвертий на вибір, ми вибрали англійську. Треба вивчати гарно історію, брати готуватись і вдома і в школі. Ми проходимо тести, вдома я також готуюсь по відеоуроках, по посібниках, тестів дуже багато є у вільному доступі".

Мультипредметний тест 2024: відомі предмети та бали
Фото: Суспільне Черкаси

Пояснила: старанно навчалась з п’ятого класу, тому зараз не має складнощів у підготовці.

"Треба повторювати, але щоб вивчати заново, то немає потреби, якщо навчатися до цього і мати гарну базу, то все досить легко".

Її однокласник Євгеній Гнилицький поділився планами на вступ:

"Думаю про Київський національний університет імені Тараса Шевченка на китайську філологію".

Юнак додав: у своїх знаннях впевнений, та хвилюється за історію, оскільки вона цього року серед обов’язкових предметів:

"Я саме роблю акцент на темах, в яких в мене є проблеми, а ті в яких я впевнений, я їм не приділяю так багато часу".

Мультипредметний тест 2024
Фото: Суспільне Черкаси

Основна складність – пригадати матеріал попередніх років, вважає вчителька математики Раїса Юрченко:

"Взагалі буде 22 завдання з математики, 15 завдань з вибором правильної відповіді із п’яти можливих, три завдання на відповідність і чотири завдання — з короткою відповіддю".

Весь одинадцятий клас четвертим предметом обрав англійську мову, розповіла Дарина Філоненко.

"На англійську в мене є великий коефіцієнт та англійська це як предмет, який я також знаю серед усіх інших. Я людина дуже нервова, тому для мене певно буде трішки складнувато, але я знаю є люди, які можуть абстрагуватись і можуть здати предмет на досить високі бали за такий короткий час".

Мультипредметний тест 2024 на Черкащині
Фото: Суспільне Черкаси

Оскільки учні вже складали пробний НМТ, повідомила вчителька англійської Світлана Мельник, вони вже ознайомилися із форматом іспиту.

"У цьому році і торік виключили два найважчих види завдань – аудіювання і письмо. Із цих двох видів робіт вживання англійської мови – найважче, тому що це і граматика і вживання лексики".

Зі слів методистки центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяни Федоренко, цьогоріч випускники складатимуть іспит з трьох обов’язкових предметів: української мови, математики та історії України, окрім цього зможуть скласти один з восьми предметів на вибір: англійська, іспанська, французька та німецька мови, біологія, географія, фізика, хімія, українська література. Усі завдання мультипредметного тесту будуть поділені на два блоки, з перервою між ними у 20 хвилин. На виконання випускнику відведено 240 хвилин, пояснила пані Тетяна.

"У перші дві години учні працюють із першим блоком і вони розподіляють свій час між українською мовою і математикою, тобто, наприклад, якщо учень справився швидше з українською мовою, відповідно в нього більше часу для написання математики. Тільки більше ніж дві години з цим блоком учень працювати не може".

НМТ що чекати у 2024 і навіщо
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок