Значний дефіцит електроенергії: на Черкащині продовжили обмеження потужності

Значний дефіцит електроенергії: на Черкащині продовжили обмеження потужності

Важливо

На Черкащині тривають обмеження електропостачання для непобутових споживачів. Це пов'язано з дефіцитом потужності в енергосистемі.

Про це повідомив Суспільному начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

За словами посадовця, обмеження потужності продовжили для непобутових споживачів регіону:

"Новий термін, за розпорядженням національної енергетичної компанії «Укренерго», — з шостої години вечора 10 травня до 7 години ранку 11 травня".

Своєю чергою в ПАТ "Черкасиобленерго" просять усіх жителів області економно споживати електроенергію — і населення, і бізнес. Особливо це стосується пікових годин, орієнтовно з 18:00 до півночі.

Також побутові споживачі можуть:

 • Не користуватися одночасно потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилососом, праскою тощо. Один з найефективніших способів економії — використовувати пральну машину та бойлери у нічний час доби.
 • Вимикати світло в порожніх приміщеннях. За можливості надавати перевагу настільним лампам, бра та торшерам, щоб не витрачати енергію на освітлення всього приміщення.
 • Використовувати енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
 • Заряджати павербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.
 • Вимикати з розетки та не залишати у "сплячому" режимі електроприлади. Після повної зарядки ґаджетів від’єднувати їх від електромережі, інакше вони будуть продовжувати споживати кВт години.
 • Про всякий випадок подбати про технічний запас води, їжі, альтернативні джерела живлення (павербанки, генератори, акумулятори).

Бізнес та промислові підприємства можуть:

 • Зменшити споживання електроенергії з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00 години за рахунок вимкнення рекламних вивісок, гірлянд, зовнішньої підсвітки.
 • У торговельних центрах – зупинити роботу ескалаторів, зменшити інтенсивність освітлення торгових залів. Не освітлювати порожні приміщення. Використовувати в години пік акумуляторні лампи для освітлення приміщень.
 • За можливості переглянути виробничі та робочі процеси, щоб зменшити споживання електроенергії ввечері. Зменшити потужність/використання кондиціонерів, обігрівачів, холодильного обладнання.
 • Перевірити працездатність генераторів, наявний запас палива для них.

Що відомо про графіки обмеження потужності

 • Метою застосування графіків відключень та обмежень є запобігання порушення режиму роботи енергосистеми внаслідок дефіциту потужності.
 • До графіків обмежень потужності та графіків обмеження споживання електроенергії залучають виключно непобутових споживачів з приєднаною потужністю 500 кВт і більше, незалежно від їх категорійності з надійності електропостачання та форм власності. Відключення побутових споживачів в таких випадках не здійснюється.
 • Непобутові споживачі, що залучені до обмежень, самостійно знижують своє навантаження відповідно до доведених обсягів. Вказівка на застосування графіків обмежень потужності доводиться не пізніше, ніж за одну годину до початку часу застосування.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок