На Черкащині судитимуть десятьох людей, які ловили рибу під час нересту

На Черкащині судитимуть десятьох людей, які ловили рибу під час нересту

Черкаський суд розгляне дев'ять обвинувальних актів стосовно людей, які незаконно ловили рибу. Їм загрожує штраф або обмеження волі.

Про це Суспільному повідомила в.о. речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

За словами речниці, у ході досудового розслідування встановили, що десятеро людей незаконно ловили рибу в нерестовий період.

"Всі ці випадки зафіксували на початку квітня 2024 року. Вони рибалили за допомогою заборонених знарядь лову: сіток та «павуків». Шкода, завдана рибному господарству, становить понад 1,5 мільйона гривень", — деталізувала речниця.

Кримінальні справи відкрили за частиною 1 статті 249Незаконне зайняття рибним, звіриним, або іншим водним добувним промислом Кримінального кодексу України. З метою відшкодування завданих державі збитків прокурори подали цивільні позови.

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді штрафу розміром від 17 тисяч до 51 тисячі гривень або обмеження волі на строк до трьох років.

Що відомо про нерестову заборону на Черкащині

  • На Черкащині 2024 році весняно-літня нерестова заборона стартувала з 1 квітня. Триватиме вона до 20 травня.
  • У річках області та їх кореневих водах ловити рибу заборонено з 1 квітня по 20 травня. Щодо Кременчуцького водосховища – терміни змістили і продовжили. Там нерестова заборона триватиме із 8 квітня по 16 червня.
  • На період заборони, згідно з оновленими правилами любительського і спортивного рибальства, дозволено вилов одній людині за добу три кілограми риби з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега. Це стосується ділянок, на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
  • На нерестовищах, рибу заборонено ловити взагалі, зокрема, й із берега.
  • Порушення цих правил тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за один екземпляр незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5 117 гривень, сазана (коропа) – 3 706 гривень, судака – 3 587 гривень, щуки – 3 468 гривень, окуня – 3 162 гривні, ляща – 1 649 гривень, лина – 1 598 гривень, карася сріблястого – 1 581 гривня, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1 564 гривні тощо.
  • Також до 30 червня (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок