Наловив раків на понад 113 тисяч гривень: на черкащанина склали протокол

Наловив раків на понад 113 тисяч гривень: на черкащанина склали протокол

Незаконний вилов раків
Незаконно виловлені раки. Черкаський рибоохоронний патруль

На Черкащині на чоловіка склали протокол за незаконний вилов раків. Завдані державі збитки склали понад 113 тисяч гривень.

Про це повідомили у фейсбуці Черкаського рибоохоронного патруля.

Незаконний вилов раків зафіксували 8 травня на річці Гнилий Тікич у межах села Чорна Камʼянка, що на Уманщині.

"Чоловік ловив раків підсакою в період нересту. Всього нарахували 34 раки. Загальна сума збитків, нанесених рибному господарству України, становить 113 288 гривень", — йдеться у повідомленні.

Наловив раків на понад 113 тисяч гривень: на черкащанина склали протокол
На Черкащині виявили незаконний вилов раків. Черкаський рибоохоронний патруль

На чоловіка склали протокол про адміністративне правопорушення за частиною 4 статті 85Грубе порушення правил рибальства – рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову кодексу України про адміністративні правопорушення.

У рибоохоронному патрулі додали, що для повідомлення про порушення правил рибальства або порядку придбання та збуту водних біоресурсів працює телефонна "гаряча лінія" управління: (0472)31-02-76, (063) 896-65-93.

Що відомо про заборону на вилов раків на Черкащині

  • Із 15 грудня 2023 по 30 червня 2024 року триває заборона на будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Черкаської області.
  • Заборону встановили з метою збереження та охорони популяції раків у період їх природного відтворення – спарювання та виношування ікри, враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України.

На початок