Почали сіяти на місяць раніше: на Черкащині аграрії проводять посівну

Почали сіяти на місяць раніше: на Черкащині аграрії проводять посівну

Ексклюзивно

На Черкащині планують посіяти зернових та зернобобових культур на 18 тисяч гектарів більше, ніж торік. Загальна посівна площа складає 443 тисячі гектарів.

Посівна кампанія в області розпочалася у березні, розповів Суспільному директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.

Водій Микола Малинко засіває поле кукурудзою. З його слів, чотири мішки кукурудзи вистачить на три години безперервної роботи:

"Усе відбувається автоматично, адже в нас є комп’ютер. Він показує висів".

На Черкащині аграрії проводять посівну
Сільськогосподарська техніка в полі. Суспільне Черкаси

На полі площею 90 гектарів торік вирощували озиму пшеницю, нині черга кукурудзи, пояснив агроном Іван Богач. Додав: уперше рослини саджають без добрив.

"Це для того, щоб затрати на гектар були трішки менші. Є фінансові труднощі", — розповів Іван Богач.

За прогнозом агронома на ділянці культура має вродити:

"Прогнозую позитивний результат урожаю, оскільки ми маємо достатню кількість опадів та стиглий ґрунт. З цього поля очікуємо шість тонн 60 центнерів урожайності кукурудзи".

На сусідньому полі вже зійшли перші паростки. Соняшник засіяли 11 квітня і, як зазначив Іван Богач, на 10-15 вересня плануватимуть збір урожаю.

Соняшник на Черкащині уже зійшов
Посіви соняшника. Суспільне Черкаси

Агропідприємство має 1700 гектарів землі. Нині засіяно 75%, розповів керівник агропідприємства Євген Самодій. Закінчать роботи через тиждень:

"Цьогоріч трошки пізніше вийшли в поле, бо були прохолодні дні та низькі температури вночі. Також через дощі, бо випало майже 75 міліметрів".

Після початку повномасштабної війни на агропідприємстві культури замінили на більш рентабельні, а на деяких процесах почали економити.

"Рахуємо кожну копійку, бо якщо до війни ми продавали кукурудзу за 7 тисяч гривень, то цього року майже на 30 відсотків продали дешевше, Тому переглянули ситуацію, наприклад по добривах, і вирішили, що для того, щоб вижити на ринку, всі затрати оптимізуємо", — зазначив пан Євген.

30% працівників на підприємстві мобілізували, тож решті доводиться працювати у дві зміни, пояснив Євген Самодій:

"Як кажуть, весною і день малий, тому працюємо тільки цілодобово. Невчасно посіяв – невчасно зібрав. А якщо невчасно зібрав, то втрачаються додаткові кошти. Тому цього допускати не можна".

На Черкащині аграрії засіюють поля
Посівна на Черкащині. Суспільне Черкаси

Цьогорічна посівна кампанія на Черкащині почалася у березні, розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко:

"У 2024 році планується посіяти 443 тисячі гектарів, а це на 18 тисяч гектарів більше, ніж минулого року, Нині аграрії справились на 53%".

Через вологу та теплу погоду деякі аграрії сіяти почали на місяць раніше, ніж торік.

"Усі процеси трішки скоротились, було менше часу на роботи в полях. Але вони виходили і в день, і в ночі, і зранку, і ввечері. Адже з однієї сторони треба досівати культури, які є в сівозміні господарств, а з іншої — озимі культури захищати, ті, що раніше посіяли", — зазначив Роман Косенко.

З його слів, закінчити роботи на полях Черкащини планують через місяць:

"Деякі культури вже завершені, а саме: озимі, ранні ярі, пшениця, жито, ячмінь і горох, Нині в процесі сівби кукурудза, буряк, соя та соняшник".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок