Кукурудза, соняшник та соя — чого найбільше планують посіяти на Черкащині

Кукурудза, соняшник та соя — чого найбільше планують посіяти на Черкащині

Ріпак
Поле з ріпаком. Суспільне Черкаси

У 2024 році на Черкащині планують посіяти 443 тисячі гектарів зернових та зернобобових культур. Погодні умови для майбутнього врожаю станом на початок травня сприятливі, однак прогнозувати, яким він буде, наразі зарано.

Про це під час брифінгу розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.

За словами Романа Косенка, у 2024 році в області планують засіяти на 18 тисяч гектарів більше, ніж торік.

"Технічні культури запланували посіяти на площі у 378 тисяч гектарів. Це на шість тисяч гектарів більше, ніж минулого року. Очікуємо, що найбільший відсоток посівних площ займатимуть кукурудза, соняшник та соя", — зазначив посадовець.

Погодні умови дещо стримували темпи посівної кампанії, додав посадовець, тому аграрія довелося пришвидши її вдвічі. Наразі всі категорії господарств Черкаської області посіяли вже понад 236 тисяч гектарів.

Зі слів Романа Косенка, в області вже завершили посів ярого ячменю, вівса, гороху та ярої пшениці. Активно триває посів кукурудзи — її засіяли вже на 182 тисячах гектарів. А технічних культур — на площі 240 тисяч гектарів. Крім того, триває посадка картоплі та сівба овочевих культур.

Тепла погода обумовила розвиток культур майже на місяць раніше середніх багаторічних термінів, зазначив посадовець.

"Але прогнозувати, яким буде урожай сільськогосподарських культур, ще зарано. Наразі стан посівів задовільний, аграрії обробляють їх від шкідників, хвороб та бур'янів".

Роман Косенко нагадав правила застосування пестицидів: у межах населеного пункту їх дозволено використовувати тільки з 22:00 до 07:00, а за межами населеного пункту всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. При швидкості вітру понад чотири метри за секунду обприскування не допускається.

Щодо озимих культур, то під урожай 2024 року їх посіяли на площі 179 тисяч гектарів, додав посадовець.Умови для їх перезимівлі були сприятливими. Масових втрат посівів не фіксували. Всі культури, що були посіяні восени, збереглися і вегетують.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок