"Я буду воювати, поки ми не переможемо": історія грузинського легіонера, який захищає Україну

"Я буду воювати, поки ми не переможемо": історія грузинського легіонера, який захищає Україну

Ексклюзивно

Військовослужбовець із Грузії Зал Латарія нині воює у складі черкаської 118 бригади ТрО. Військовий один із перших іноземних легіонерів, які приїхали на початку повномасштабного вторгнення.

Третій рік поспіль, військовий "Грузинського національного легіону" Зал Латарія пліч-о-пліч з українськими військовими, він виборює суверенітет України.

У дім грузина Залі Латарії війна прийшла у 1992 році. Найкраще, що запам’яталось йому з тих часів — підтримка українського народу:

"Мені було 15 років, коли ми воювали в Абхазії. Я був дуже маленький. Проти нас воювали всі, тільки одні українці нам допомагали. І тоді я сказав: якщо, брати, у вас щось буде, то я приїду і допоможу вам".

Грузинський військовий Зал Латарія з іноземного легіону
Зал Латарія розповів свою історію. Суспільне Черкаси

Зрештою так і сталось. У 2014 році російські війська вторглися до України. Зал — професійний військовий, добровільно долучився до "Грузинського національного легіону". Воював майже на всіх напрямках фронту:

"Я готував ваших снайперів для війни, бійців, я як мінімум приблизно 300 людей підготував. Їх відпустив на війну, і сам пішов", — розповів Зал Латарія.

Весь цей час він воював поряд з українцями, працював снайпером. Також кожні три місяці навідувався до Грузії, аби поновлювати документи. У день повномасштабної саме був закордоном та через декілька годин став одним із перших іноземних легіонерів:

"Тоді нас сім грузинів зайшло. Шестеро із них живих немає, я один залишився. Для нас це була честь".

Багато українців загинули, захищаючи суверенітет Грузії, зазначив Зал. Тож для нього було принципово – приїхати та допомогти.

"Ми братній народ, адже ми вас дуже любимо і поважаємо. Для мене обов’язком було сюди прийти та воювати. Я буду воювати до кінця, поки ми не переможемо", — поділився військовий.

Нині під грузинським прапором він боронить українські території у складі 118 окремої бригади територіальної оборони. Для Залі найважче на війні – втрачати друзів:

"Я скільки тут побратимів втратив. 64 грузини полягло з початку повномасштабного вторгнення. А до того ще, у 2014-2015 роках, 28 людей загинули".

На їхню честь зробив собі татуювання.

Татуювання грузинською мовою "Героям слава" легіонера Зала Латрія
Татуювання грузинською мовою "Героям слава". Суспільне Черкаси

"Героям Слава. Для моїх загиблих побратимів зробив це тату — це залишиться зі мною на все життя. Я його дуже люблю", — поділився військовий.

У Грузії чоловік має дружину, дітей, внуків. Розповів, що з ними не бачився понад два роки.

"Вони дуже переживають, але знають, що я поки що не повернуся", — зазначив Зал Латарія.

У кожного покоління своя війна, підсумував Зал. Його — затягнулася на 32 роки. Без військової форми життя й не пригадає та поки не переможе спільного ворога, пообіцяв залишатися тут:

"Ми там все втратили. У нас відняли Абхазію та Осетію: 20 відсотків окуповані. Нас вбивали: дітей, мам, тат, братів, сестер. Ми їх ненавидимо, тому я воюю проти них і ще буду продовжувати, поки я живий. Україні бажаю перемоги над ворогом. Україні бажаю свободи та миру. Україні бажаю повернути свої території".

Грузинський легіонер Зал Латарія поблизу знищеної техніки в парку "Перемоги" в Черкасах
Зал Латарія поблизу знищеної техніки в парку "Перемоги" в Черкасах. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини

На початок