Щоб Великдень пройшов безпечно: черкаські рятувальники провели рейд у храмах

Щоб Великдень пройшов безпечно: черкаські рятувальники провели рейд у храмах

Напередодні Великодня черкаські рятувальники провели рейд по церквах. Перевіряли наявність запасних виходів, а також розповідали, як поводитися зі свічками та що робити у випадку пожежі.

На святкування Воскресіння Господнього у храмах масово збираються віряни, отже, існує загроза займання, розповів Суспільному начальник сектору управління запобігання надзвичайним ситуаціям Ярослав Станько.

Під час перевірки інспектори звертають увагу на наявність вогнегасників, знаків пожежної безпеки та справність системи аварійного освітлення, пояснив провідний інспектор Черкаського районного управління служби надзвичайних ситуацій Антон Бакатнюк. А ще — запитують чи вміє користуватися вогнегасником персонал.

Рейд у черкаських храмах
Черкаський священник розповідає про дотримання правил пожежної безпеки у храмі. Суспільне Черкаси

У Свято-Троїцькому кафедральному соборі заходи пожежної безпеки дотримані, зазначив інспектор:

"У них є і евакуаційні прилади, і план евакуації. Вогнегасники всі перевірені, пожежна сигналізація працює, у належному стані".

Рейд у черкаських храмах
Свічки у храмі. Суспільне Черкаси

Щороку в цьому храмі на Великдень збираються до тисячі вірян, розповів отець Василь. Досі пожеж не виникало.

"Ми готові до Великодніх свят, готуємось приймати і наших парафіян, і гостей міста. У нас біля кожного свічника у великі свята є наші парафіяни, які доглядають за свічками, що догоряють, знімають їх, поновлюють", — пояснив він.

Рейд у черкаських храмах
Черкаські рятувальники напередодні Великодня провели рейд у храмах. Суспільне Черкаси

У Свято-Анатоліївському храмі вірян навчали правил мінної безпеки.

Вірянка Тамара Недбайло розповіла, що знає, як поводитися з вибухонебезпечними предметами:

"Я можу лише віник підібрати свій з підлоги. Все інше паличками обкладу і напишу на папірці: «Не брати, вибухне». Я все те знаю, бо народилася в 1941-му році. У 1943-му зайшли німці в село і покидали багато чого після себе. Пожеж у нашім храмі немає, я слідкую".

Рейд у черкаських храмах
Вірянка Тамара Недбайло слідкує за дотриманням пожежної безпеки у храмі. Суспільне Черкаси

У храмі, куди ходить пані Тамара, рятувальники знайшли порушення. Їх, зазначив начальник сектору управління запобігання надзвичайним ситуаціям Ярослав Станько, просять виправити:

"Вогнегасники у керівника цієї церкви наявні, у справному стані. А от пожежний щит потребує оновлення. Цей недолік легко усувається. Ми даємо рекомендації, щоб до початку відзначення Великодня цей недолік усунули".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок