На Черкащині вводять графіки обмеження електропостачання

На Черкащині вводять графіки обмеження електропостачання

Важливо
Лампочка з гірляндою
Лампочка. Суспільне Черкаси

8 травня, з 18:00 до 23:00 по Черкаській області вводяться графіки обмеження електропостачання.

Йдеться про обмеження електропостачання для промисловості та бізнесу, повідомили Суспільному в пресслужбі "Черкасиобленерго".

"Здійснюватимемо відключення за розпорядженням НЕК «Укренерго». Таке рішення обумовлено дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України внаслідок пошкоджень енергооб’єктів, спричинених обстрілами країни-агресора", — повідомили в Черкасиобленерго.

Диспетчерський центр "Укренерго" вимушений обмежити енергопостачання промисловості та бізнесу з 18:00 до 23:00.

За повідомленням "Укренерго", обсяг обмежень буде розподілений рівномірно між всіма регіонами. Причина обмежень – дефіцит електроенергії, викликаний масованою ракетно-дроновою атакою росіян на енергетичні об’єкти.

Своєю чергою в ПАТ "Черкасиобленерго" просять черкащан економно споживати електроенергію.

"Енергетики роблять усе можливе, аби стабілізувати критичну ситуацію, втім, допомогти енергосистемі може кожен споживач. Наполегливо просимо черкащан побутових споживачів, організації, відомства та підприємства зменшити споживання електроенергії та раціонально використовувати енергоємні прилади. Особливо це стосується пікових годин: вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 18:00 до 22:00. Економія електроенергії не означає повну відмову від світла. Інколи достатньо вимкнути зайве, перейти на ощадливий режим, скоротити використання потужних електроприладів", — йдеться у повідомленні.

Також побутові споживачі можуть:

  • Не користуватися одночасно потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилососом, праскою тощо. Один з найефективніших способів економії – використовувати пральну машину та бойлери у нічний час доби.
  • Вимикати світло в порожніх приміщеннях. За можливості надавати перевагу настільним лампам, бра та торшерам, щоб не витрачати енергію на освітлення всього приміщення.
  • Використовувати енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
  • Заряджати павербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.
  • Вимикати з розетки та не залишати у "сплячому" режимі електроприлади. Після повної зарядки ґаджетів від’єднувати їх від електромережі, інакше вони будуть продовжувати споживати кВт години.
  • Про всякий випадок подбати про технічний запас води, їжі, альтернативні джерела живлення (павербанки, генератори, акумулятори).

Бізнес та промислові підприємства можуть:

  • Зменшити споживання електроенергії з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00 години за рахунок вимкнення рекламних вивісок, гірлянд, зовнішньої підсвітки.
  • У торговельних центрах – зупинити роботу ескалаторів, зменшити інтенсивність освітлення торгових залів. Не освітлювати порожні приміщення. Використовувати в години пік акумуляторні лампи для освітлення приміщень.
  • За можливості переглянути виробничі та робочі процеси, щоб зменшити споживання електроенергії ввечері. Зменшити потужність/використання кондиціонерів, обігрівачів, холодильного обладнання.
  • Перевірити працездатність генераторів, наявний запас палива для них.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок