Фермери збільшують посадки гороху: як сіють на Черкащині

Фермери збільшують посадки гороху: як сіють на Черкащині

Ексклюзивно

На Черкащині фермер планує засіяти 170 гектарів гороху у 2024 році. Це 17% від загальної площі. Нині ним засівають більші території, ніж у 2023 році.

За словами фермера господарства Михайла Царенка, нині горохом засіяв 12 гектарів. У планах — ще понад 150. Аби зерно прийнялося, потрібно знати тонкощі.

"Сонечко підіймається — ми починаємо сіяти, сонечко сідає і ми закінчуємо сіяти, тому що тільки мокрувато, сівалка не хоче висівати. Сіяти горох треба без просівів, глибину дотримуватись, висів дотримуватися. Глибина для різної культури різна. Горох — п'ять-сім сантиметрів, пшениця — трошки інша", — пояснив водій трактора пан Василь.

Збільшився попит: на Черкащині фермер сіє горох
Трактор на полі. Суспільне Черкаси/Аліна Бережна

Завантажують горох в сівалку вручну, розповів водій Анатолій Задорожній:

"Треба обережно з горохом. Він травмується і тоді посіви вже не такі".

Вирощувати горох не просто, бо ця культура потребує уважного догляду, пояснив механік фермерського господарства Віталій Таран:

"Дуже іде затратний процес боротьби із бур’янами, тому що треба вчасно накривати, тоді будуть хороші результати й потрібна також давати хорошу заправку міндобривом".

Збільшився попит: на Черкащині фермер сіє горох
Трактор працює на полі. Суспільне Черкаси/Аліна Бережна

У 2024 планують у господарстві засіяти 170 гектарів гороху.

"Трохи раніше треба нам було посіяти, ну не дали погодні умови. У 2023 році ми раніше посіяли, у 2024 — пізніше. Ну встигаємо з посівами, з усім. І дощ нам завадив. Не можна було сіяти, мокро було".

Крім гороху планують посівну й інших культур:

"Є озимі в нас, є ріпак, є пшениця посіяна, у якої теж через поле у нас посадка. Приблизно так же, як і пшениці буде посіяно, сої. Ну, соя сіється пізніше після визрівання ґрунту, кукурудза буде, посів кукурудзи й плануємо сидерати", — пояснив Віталій Таран.

Збільшився попит: на Черкащині фермер сіє горох
Працівники наповнюють горохом сівалку. Суспільне Черкаси

Керівник фермерського господарства Михайло Царенко розповів: у 2024 році площі під горохом збільшили:

"Фермерське господарство орендує 1062 гектари. Приблизно 17 відсотків від загальних площ — ми сіємо горох. Це 170 гектарів десь. У 2023 році десять відсотків було лише. Посіви збільшили, бо більше почали крупи купувати".

Збільшився попит: на Черкащині фермер сіє горох
Горох. Суспільне Черкаси

Всього на Черкащині станом на 17 квітня посіяли 55 тисяч гектарів ярих культур, із них гороху — 4,8 гектара, розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко:

"Площі під горохом цього року по планах понад п'ять тисяч гектар. Зараз уже посіяно майже 90%. У 2023 році особливо не змінювалася площа під горохом: близько п'яти тисяч гектарів було засіяно".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок