На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай абрикос

На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай абрикос

Ексклюзивно
На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай
На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай. Суспільне Черкаси/Анастасія Столбова

На Черкащині на абрикосах зафіксували прояви захворювання моніліозом. Воно небезпечне для понад десятка видів дерев.

Чому рослини уражаються та як захистити урожай, розповіла Суспільному начальниця відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Віра Харькова.

У садку пані Галини в Геронимівці кілька персиків, сливи та абрикоса. Торік абрикоса сильно уражена була хворобою — вродило кілька плодів, розповіла господиня:

"Абрикоса минулого року вся почорніла буквально за день. Я її до пуття і обрізати не змогла — бо високе дерево. То плодів зовсім мало вродило — близько десятка. Гілки спочатку чорні були, а з половини літа позеленіли. Що робити з деревом Аби не хворіло - не знаю".

Як розповіла пані Віра, моніліоз уражає 12 видів дерев, серед яких персик, вишня, черешня, мигдаль, слива і навіть декоративна сакура.

"На Черкащині на абрикосах відмічено прояв захворювання моніліоз моніліальний опік. Воно розвинулося через сприятливі умови для поширення хвороби — м’яку й вологу зиму, дощову погоду, надмірну вологість повітря з росами й туманами особливо під час цвітіння дерев".

На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай
Моніліоз на абрикосах у Черкасах. Суспільне Черкаси/Анастасія Столбова

Як розрізнити моніліоз на дереві

Під час захворювання на кісточкових деревах одразу після цвітіння починають усихати спершу квіти, потім листочки, згодом і плодові пагони. Віра Харькова деталізувала симптоми захворювання:

"Ураження нагадує опік або пошкодження заморозками, так його часто й сприймають. Більші гілки не всихають, але на стовбурі з’являються рани і тріщини, які дедалі розростаються, з них тече камедь. На листках спочатку виникають дрібні червонувато — фіолетові або малиново — бурі плями. Тканина в місцях ураження відмирає і набуває світло — коричневого забарвлення. Пізніше вона випадає, листки стають дірчастими, навколо дірок залишається червоно — бура або малинова облямівка".

На Черкащині зафіксували спалах моніліозу: як вберегти урожай
Квітень 2024 року.

Як лікувати моніліальний опік

Обмежить поширення моніліозу  видалення через 8-12 днів після цвітіння уражених пагонів, вирізаючи їх із однією-двома живими бруньками, застосування після цвітіння препаратів:

"Слід обприскати дерева препаратами Блюз, Хорус, Скор, Топсин М. Обприскування сумішшю препаратів Хорус  та Скор. Зазначені препарати захистять дерева і від інших грибкових захворювань: наприклад, коккомікоз, клястероспороз, кучерявість листя персика", — пояснила фахівчиня.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок