На Черкащині фіксують збільшення випадків кашлюка — поради, як не захворіти

На Черкащині фіксують збільшення випадків кашлюка — поради, як не захворіти

На Черкащині фіксують збільшення випадків кашлюка
Лікар приймає пацієнта. Суспільне Черкаси

На Черкащині за три місяці 2024 року зареєстрували п'ять випадків захворювання на кашлюк, проти двох випадків протягом 12 місяців 2023 року.

Про це Суспільному розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

Черкащанка Леся розповіла, що у її дитини підозрювали захворювання на кашлюк:

"Дитина сильно хворіла, кашель тижнями не давав навіть спати. Звісно, вже підозрювали все, і кашлюк теж. Зрештою, поставили діагноз «хронічний бронхіт з астматичним компонентом». Важливо вчасно правильно діагностувати хворобу, щоб знати, як лікуватися, вакцинуватися, якщо є потреба. Нині медицина спроможна лікувати майже все, хоча ще наші бабусі розповідали, що в їхньому дитинстві від того ж кашлюка нерідко помирали діти".

Натомість у Вікторії Шевченко з Черкас захворювання підтвердили:

"У мене в дитинстві діагностували кашлюк. Щоб вилікуватись, мене літаком підіймали в небо. Мій батько — льотчиком був, тому батьки залучили весь аеропорт. Я памʼятаю, як мене катали, але я сприймала це як подорож. За словами мами — це допомогло, оскільки одним із способів лікування є створення стресу".

За словами медика, кашлюк — це висококонтагіозне бактеріальне інфекційне захворювання, збудником якого є мікроб "Bordetella pertussis", який передається крапельним шляхом при кашлі, чханні хворого. Імовірність зараження при контакті з хворим є дуже високою та становить до 90 відсотків. Клінічно проявляється затяжним бронхітом з тяжкими нападами спазматичного кашлю.

В Україні починаючи з 2023 року відмічається тенденція до зростання захворюваності на кашлюк.

"За два місяці 2024 року зафіксували 515 випадків захворювання, проти 27 аналогічного періоду у 2023 році. На Черкащині за три місяці 2024 року зареєстрували п'ять випадків, проти двох випадків за 12 місяців 2023 року".

Найчастіше хворіють діти до десяти років, рідше старші. Зростання захворюваності в Україні, зокрема, в області через те, що батьки не вакцинують дітей, пояснив Папач.

"Основним методом профілактики кашлюку є вакцинація. Найтяжчий перебіг кашлюк має у дітей першого року життя, тому щеплення необхідно починати якомога раніше".

Відповідно до національного Календаря профілактичних щеплень, для отримання повного комплексного захисту необхідно отримати чотири щеплення у віці двох, чотирьох, шести і 18 місяців.

Які є типи вакцин

  • цільноклітинні (целюлярні) — на основі вбитих збудників;
  • безклітинні (ацелюлярні) — на основі високоочищених окремих антигенів В.

"При отриманні повного курсу вакцинації з чотирьох щеплень ефективність вакцинації складає 50-90%. Найефективніше щеплення захищає від тяжких форм інфекції та летальних випадків до 85% і більше".

Щоб отримати всі необхідні щеплення проти кашлюку необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра будь-якого закладу охорони здоров’я.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок