Бункер готовий на 80%: у черкаському онкодиспансері чекають лінійний прискорювач

Бункер готовий на 80%: у черкаському онкодиспансері чекають лінійний прискорювач

У черкаському онкодиспансері на 80% готовий бункер для лінійного прискорювача. Цей апарат дозволить полегшувати стан пацієнтів з допомогою променевої терапії. Він більш точний та менш шкідливий, проте потребує спеціального приміщення.

Будівництво приміщення для прискорювача розпочали наприкінці 2022 року, розповів Суспільному керівник установи Віктор Парамонов.

За словами начальника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, завершення робіт нині затримується:

"Ми зіткнулися з елементарними проблемами, з якими стикається установа, яка щось будує. Це співпраця, взаємодія і координація між забудовником та генеральним підрядником, яким виступає дирекція онкодиспансеру, та між проєктантами, які все викладають на паперах. Наразі, оскільки проєктні рішення не внесені, підрядник не може виконати роботи. Ми прийняли рішення зробити окремі доручення, щоб усі розуміли свої завдання і таким чином проєкт рухався".

У черкаському онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач
У Черкасах добудовують бункер для лінійного прискорювача. Суспільне Черкаси

За словами Ігоря Табурця, Черкащина входить в четвірку перших областей України, де це обладнання буде встановлене. Тому до кінця літа планують завершити роботи і встановити прискорювач.

Черкащанин Андрій пройшов свою шістнадцяту променеву терапію. Вже місяць лікує онкологію:

"Ще п'ять променів і мене випишуть. Наче йде все на поправку. Ми не сподіваємося, ми віримо в те, що все буде добре".

У черкаському онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач
Пацієнт черкаського онкодиспансеру. Суспільне Черкаси

Проходить променеву терапію і 80-річний Михайло Левицький. Розповів: вирішив звернутися до лікаря через погане самопочуття. Тоді і виявили злоякісну хворобу:

"Я відчув, що якісь негаразди в мене. У мене щось шукали — і через верхні шляхи, і через нижні. Кажуть, що краще зараз почати лікування, поки нема великого прогресу хвороби".

Лікування променевою терапією потребують понад 60 відсотків хворих на онкологію, розповів лікар Сергій Михайлюк:

"Променеву терапію використовують у наших умовах як передопераційний курс терапії, з метою зменшення пухлини, з метою її відокремлення. Це робиться для того, щоб потім хірург, який проводитиме оперативне втручання, зміг провести більш радикальне видалення цієї пухлини".

У черкаському онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач
Променева терапія у черкаській лікарні. Суспільне Черкаси

Успішність лікування, долав медик, залежить і від обладнання:

"Від якості й точності обладнання залежить те, наскільки широкий спектр хвороб може покрити променева терапія. Враховуючи наше обладнання, яке зараз використовується, ми інколи змушені повідомляти пацієнту, що ми не можемо йому допомогти через нашу технічну неспроможність".

Щоб бути технічно спроможними, потрібен лінійний прискорювач – сучасний пристрій для променевої терапії, розповів керівник обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов.

"У цьому апараті більша точність і менша шкідливість. У нього не треба вставляти радіоактивні елементи, бо він сам виробляє радіацію. А радіоактивні елементи, на жаль, ми донедавна закуповували в Росії. Маємо зробити цю заміну і осучаснитись, щоб безпечно лікувати хворих".

У черкаському онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач
Променева терапія у черкаській лікарні. Суспільне Черкаси

Лінійні прискорювачі закупило Міністерство охорони здоров’я. Та щоб отримати і встановити таке обладнання, необхідний спеціальний бункер, який нині й будують.

Для роботи з прискорювачем потрібні і кваліфіковані фахівці, додав Віктор Парамонов:

"Уже проходять наради за участі лікарів-радіологів і інженерів-радіофізиків, які будуть тут працювати. Питання кадрового забезпечення інженерів, наприклад, не менш важливе ніж те, як правильно змонтувати захисні двері. Воно більше, тому що в Україні не готують таких фахівців".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок