Палили суху траву: на Черкащині на двох людей склали протоколи

Палили суху траву: на Черкащині на двох людей склали протоколи

Склали протоколи на паліїв сухої рослинності
На Черкащині склали протоколи на паліїв. ДСНС Черкащини

На Черкащині за два дні склали два адмінпротоколи на паліїв сухої рослинності. За це вони можуть сплатити штраф.

Про це Суспільному розповіла речниця Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Юлія Норовкова.

Випадки випалювання сухостою рятувальники зафіксували під час рейду 9-10 квітня.

Це було на Золотоніщині та Звенигородщині. На обох склали адміністративні протоколи за статтею 77-1 КУпАП, тобто за самовільне випалювання рослинності або її залишків", — деталізувала речниця.

За словами Юлії Норовкової, з початку 2024 року в області за підпал сухої рослинності притягнули до відповідальності 14 людей.

На Черкащині на двох людей склали протокол
На Черкащині склали протокол на паліїв сухої рослинності. ДСНС Черкащини

Що відомо про штрафи за спалювання сухої трави

За словами речниці Головного управління поліції Черкащини Зоя Вовк, за спалювання сухостою передбачені штрафи:

"За порушення вимог пожежної безпеки у лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Штраф за випалювання стерні, луків та пасовищ – до 6 120 гривень для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень".

Також з її слів, окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу − до 15 300 гривень, а для посадовців – удвічі більше.

На Черкащині за самовільне випалення сухостою вдалося притягнути пʼятьох громадян, розповіла провідна інспекторка відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління держслужби із надзвичайних ситуацій області України в області Вікторія Школяр. Загальна сума штрафу становить 15 300 гривень.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок