Перейти до основного змісту
Підозрює, що його прослуховують: священник з Черкас просив зняти електронний браслет, а йому продовжили нічний арешт

Підозрює, що його прослуховують: священник з Черкас просив зняти електронний браслет, а йому продовжили нічний арешт

Священник з Черкас просив зняти електронний браслет, а йому продовжили нічний арешт
Суд стосовно священника з Черкас. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Митрополиту Феодосію, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі продовжили запобіжний захід — нічний домашній арешт на 60 діб. Чергове засідання відбулося у Соснівському районному суді Черкас 5 квітня.

На початку засідання прокурор клопотав про зміну запобіжного заходу, повідомила кореспондентка Суспільного із зали засідань.

Своєю чергою підозрюваний просив зняти з нього засіб контролю — електронний браслет, бо з його слів, через нього його прослуховують працівники Служби безпеки України.

Що сказав прокурор

Прокурор Коломієць клопотав про продовження запобіжного заходу. Йдеться про нічний домашній арешт строком на два місяці.

Зі слів прокурора, донині є ризики того, що підозрюваний може переховуватися від слідства та впливати на свідків. Ще один ризик, який продовжує існувати — те, що понад рік невідоме місце знаходження головного свідка, додав він.

Засідання у справі митрополита Феодосія
Засідання суду стосовно керівника УПЦ МП. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Що сказали захисники обвинуваченого

Адвокатка обвинуваченого — Юдіна зауважила, що такий запобіжний захід, який вказав прокурор, не обирався, а саме про арешт з 24 до шостої ранку.

"Хочу нагадати прокурору, що всі клопотання мають подаватися до суду лише письмово. Якщо ви кажете, що там вказані не ті часові проміжки, то ви б мали замінити ті документи, які нам і суду надали. За статтею 200 це клопотання неправомірне, і йому обрали запобіжний захід з 23:00 до 5:00".

Захисник Юдін зазначив, що немає такого запобіжного заходу з 23:00 до 06:00.

"Якщо прокурор зараз на засіданні хоче змінити запобіжний захід документально, то це має бути у письмовому вигляді. Цього документу ні у захисту нема, ні у суду. Тому я прошу відхилити клопотання прокурора. Також, в нас є 62 стаття — презумпція невинуватості. Прошу прокуратуру не забувати про це.

Загалом, адвокати зазначили, що у клопотанні все вказано у минулому часі, і встановлювати, чи порушує Феодосій якісь зобов'язання, має встановити суд.

Засідання стосовно продовження запобіжного митрополиту з Черкас
Засідання суду стосовно керівника УПЦ МП. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Що сказав обвинувачений

"Ніяких злочинів я не завершував і не звершую", — повідомив обвинувачений під час судового засідання. Та попросив зняти з нього засіб контролю — електронний браслет, бо з його слів, через нього його прослуховують працівники Служби безпеки України.

Опісля промови обвинуваченого суд пішов до нарадчої кімнати.

Після нарадчої — суд відмовив ухвалив продовжити обвинуваченому запобіжний захід — нічний домашній арешт.

Опісля, один із потерпілих, Володимир Педько, зробив заяву з проханням про відвід судді:

"Зважаючи на те, що обвинувачений неодноразово порушував умови нічного арешту та продовжує розпалювати релігійну ворожнечу та спонукаючи до релігійної нетерпимості ми просимо про відвід судді. Ми вважаємо, що є достатньо причин, аби підсудному обрати більш суворий запобіжний захід. Через це ми вирішили зробити заяву про відвід судді і сподіваємося, що все ж таки буде новий, більш об'єктивний суддя, який звершуватиме правосуддя".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня
Вибір редакції
На початок