Перейти до основного змісту
Шию зламали, тепер не ворушиться: учасник Майдану чекає суд над екскерівниками міліції Черкащини

Шию зламали, тепер не ворушиться: учасник Майдану чекає суд над екскерівниками міліції Черкащини

Руслан Щербина — учасник черкаського Майдану. Він фільмував акції протесту, аби показати, що відбувається в місті. 20 лютого 2014 року стояв разом з іншими жителями перед дамбою.

Радниця зі стратегічних комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян, у коментарі Суспільному розповіла, що справи чотирьох екскерівників спецпідрозділів Черкаської області, які брали участь у силовому розгоні протестувальників перед в’їздом на дамбу 20 лютого 2014 року, передали до суду.

Пан Руслан ще чекає на те, що суд винесе справедливий вирок стосовно його кривдників.

"Щоб з тієї сторони не приїхали «тітушки». Ну і стояли ми, а внизу стояла міліція — зі сторони Дніпра перекрили міст. Потім «тітушки» приїхали з міста, нас розігнали. Я знімав відео як вони на нас йдуть, а виявилося що всі хлопці вже розбіглися", — пригадав Руслан Щербина події десятирічної давнини.

Про них нині нагадують проблеми зі здоров'ям. Тоді його побили:

"Хребет пошкоджений, нижня частина попереку, зміщення. Тоді дуже сильно шию зламали, тепер вона не ворушиться. Я не знаю, як я потім ще вставав, ходив, лікарі теж дивувалися. Бо розбили голову, я без свідомості лежав".

Та це був тільки початок, додав він:

"Коли я прийшов до тями, зрозумів, що теж не підключалась міліція, знімав відео про те, як хлопці знизу, міліціонери, стріляли, щоб ми розбіглися. Тобто, виходить, у нас тут всього було троє-четверо людей, а вони з помпової зброї. В мене ще лишилися гумові кулі, я їх збирав. А коли вже з автомата стріляти почали, то вже почали тікати".

Нині пан Руслан радіє, що може хоча б ходити. А про ті часи намагається не згадувати:

"Тоді все було засекречено, нічого нікому не розказуй. Все було приховано. Не можна ніде було говорити, бо могли покарати".

ДБР передала справу черкаського Майдану до суду
Постраждалий під час розгону протестувальників Революції Гідності Роман Щербина з Черкас, 19 березня 2024 року . Суспільне Черкаси

"Справи Майдану" до Державного Бюро Розслідувань передали у 2020 році, розповіла радниця зі стратегічних комунікацій Тетяна Сапьян. Черкаський епізод почали розслідувати у вересні 2023 року:

"До цього цим розслідуванням займався інший правоохоронний орган і уже в січні 2024 року слідчі ДБР дали перші результати. Екскерівники управління громадської безпеки батальйону спеціальної служби, батальйону судової міліції Грифон та заступник командира роти особливого призначення «Беркут» в Україні Черкаської області обвинувачується слідством в незаконному перешкоджанні організації на проведення мітингів, а також у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу. Це відповідні статті Кримінального кодексу України і вирок за таке порушення закону також суворий, суд може призначити від трьох до восьми років позбавлення волі".

"Сподіваюся, їх покарають": учасник Майдану про суд над екскерівниками міліції Черкащини
Постраждалий під час розгону протестувальників Революції Гідності Роман Щербина з Черкас, 19 березня 2024 року . Суспільне Черкаси

За словами Тетяни Сапьян, обвинувачені будуть присутні в суді та не визнають своєї провини. Суд розпочнеться після підготовчих засідань.

Руслан Щербина додав: хоче, аби винних покарали:

"Дуже багато часу пройшло, не знаю, що тепер. Тоді хотілося результату якогось, а зараз мені здається, що самі себе наказали вже ці люди. Хоча нехай розбираються з ними".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня
Вибір редакції
На початок