У Черкасах збільшили виплати соцпрацівникам

У Черкасах збільшили виплати соцпрацівникам

Першу зарплатню у 2024 році соціальні працівники територіального центру Черкас отримали на 30% більшу, ніж торік.

Як повідомила Суспільному заступниця міського голови Марина Гаркава, доплату збільшили із 10 до 40% і заклали до бюджету 2024 року.

Робочий день соціального працівника починається зі стежки у чужому дворі, розповіла Тетяна Ковальська. Вона чотирнадцятий рік поспіль доглядає 88-річну Віру Іванівну.

"Кожен раз коли вона приходить, я радію. Я вже сама руки підняти не можу, в мене не підіймаються вони. Я вже сама причесатися не можу", — розповіла Віра Матвєєва.

Пані Тетяна приходить до своєї підопічної щодня, окрім вихідних.

"Це мені доставляє задоволення, якщо я людині можу допомогти, якщо я дійсно бачу, що людина рада, людина задоволена, — це мені приносить радість", — поділилася Тетяна Ковальська.

Та, додала: робота фізично важка:

"По суті, ми універсальні солдати. Допомога потрібна усіляка, це не тільки доставка продуктів, це, мабуть, найлегший момент в нашій роботі. Все інше — по господарству, те, що людина з обмеженими фізичними можливостями не може зробити. Зарплата у нас дуже мала. Правда оце в січні нам трошечки збільшили преміювання. Це радує, дуже радує, але хотілося б щоб на цьому не зупинялися".

Соцпрацівники в Черкасах
Фото: Суспільне Черкаси

Соціальна працівниця Віра Губенко протягом девʼяти років допомагає 84 річному Віктору Івановичу. Щодня готує їсти, миє посуд, прибирає. Намагається все встигнути за півтори-дві години:

"Йдемо ми в кінозал, чого я туди йду? Поскладати речі. Кожен раз прибігаєш і починається кухня, сам підопічний, робота по дому. У нас робота до недавнього часу зовсім мало оплачували. А це трішки, із січня нам підняли заробітну плату. Але хотілося б щоб це було ще більше".

Збільшити преміювання вирішили через низьку зарплатню та плинність кадрів, пояснила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марина Гаркава.

"У нас наразі 96 соціальних працівників і не вистачає кадрів. Було прийняте рішення про те, що потрібно змінити преміювання, щоб вийти на гідну ринкову плату праці".

Робота соцпрацівників в Черкасах
Фото: Суспільне Черкаси

Соціальні працівники обслуговують тих містян, які потребують стороннього догляду, розповіла Марина Гаркава. Окрім побутової допомоги, вони спілкуються з ними, тому підопічні звикають до своїх "Вірочок чи Тетяночок" і чекають саме на них.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок