Блокпости та гуртування пліч-о-пліч: черкаські козаки пригадали 24 лютого 2022 року

Блокпости та гуртування пліч-о-пліч: черкаські козаки пригадали 24 лютого 2022 року

Марафон

Шукали зброю, будівельні матеріали та облаштовували блокпости – таким був ранок 24 лютого 2022 року для Черкаського крайового товариства українського козацтва.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони цілодобово чергували, аби не пропустити в місто диверсійні групи, розповів їхній отаман Віталій Чепелуха. Третя історія з циклу матеріалів до річниці повномасштабного вторгнення.

Бетонні плити, протитанкові їжаки – це все що нагадує про блокпост, який вони облаштували 24 лютого 2022 року, розповів волонтер Віталій Чепелуха.

"Ми зібралися і вирішили, що треба записуватися в територіальні оборони. Оскільки я, наприклад, служив в МВС України, то я всіх своїх козаків-побратимів, колег зібрав, ми зібралися і пішли в управління МВС. Отримали там зброю, нам провели невеличку нараду, розподілили кожного на блокпости".

Тоді перевіряли автомобілі, які заїжджали та виїжджали з міста.

"Рух транспорту був наскільки активним зі сторони Харкова, Сум, Полтави, люди виїжджали просто за кордон, це була маса транспортних засобів. Нам доводилося їх зупиняти і перевіряти, чи немає якихось диверсійних груп в машинах".

Перші дні повномасштабного вторгнення в Черкасах
Фото: Суспільне Черкаси

Довелося копати окопи і будувати бліндажі, пригадав волонтер Леонід Сандига. Йому на той момент було 66 років, сидіти осторонь не зміг:

"Все це робилося руками наших місцевих жителів. Патріотизм був потужний".

До чергувань долучився тоді з однією метою, додав волонтер Володимир Пономаренко:

"Зупинити агресію і зберегти своє місто, свою землю. За нашими спинами стояли наші діти, батьки, наші помешкання. Це ж наша земля".

блокпости в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну

На блокпостах стояли два місяці. Після завершення чергувань вирішили допомагати військовим на фронті. Продукти, речі, обладнання з 2014 року допомагають волонтерам збирати учні й працівники однієї зі шкіл, розповіла директорка закладу Людмила Шарапа.

"Ми запитували яка допомога, їздили на блокпости, пекли пиріжки дівчата наші — вчителі цілодобово, як-то кажуть, і жили в школі. Чим могли в той час допомагали. Потрібно всіма силами робити, допомагати і тільки так допомагати і тільки так наближати перемогу".

Черкаські козаки пригадали 24 лютого 2022 року
Фото: Суспільне Черкаси

Тоді, розповідає Віталій Чепелуха, в тероборону і ЗСУ пішло більше ніж пів тисячі їхніх побратимів.

"Сьогодні залишилися лише ті, кому уже 60+, а ті хто до 60 років — всі служать або в ЗСУ, або ТРО, або ті хто за станом здоров’я не можуть нести службу. А так, я б сказав, що всі хлопці наші сьогодні в ЗСУ".

І мріють, додав волонтер, наступного разу зустрітися всі разом вже у музеї перемоги.

Надсилайте новини з життя Черкащини

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок