Підтримка агробізнесу на Черкащині: які програми доступні у 2024 році

Підтримка агробізнесу на Черкащині: які програми доступні у 2024 році

Підтримка агробізнесу на Черкащині: які програми доступні у 2024 році
. УНІАН

Для підтримки агробізнесу у 2024 році створили програму, у якій можуть взяти участь аграрії з Черкащини. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України анонсувало понад дев'ять напрямків підтримки.

Детальніше про доступні програми, під час брифінгу розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Роман Косенко.

Підтримка агробізнесу на Черкащині: які програми доступні у 2024 році
Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

"За урожайністю зернових та зернобобових культур Черкащина посідає друге місце серед областей України. Структура посівних площ сільгоспкультур області дозволяє забезпечити потреби населення області", — повідомив Роман Косенко.

З його слів, кожен із тих, хто веде на Черкащині аграрний бізнес може скористатися підтримкою від Мінагро у 2024 році. Наразі в Міністерстві аграрної політики та продовольства України анонсували понад дев'ять напрямків підтримки.

1) гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

"Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду площею від одного до 25 гектарів. Гранти надаються у розмірі не більше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень"

2) гранти для створення або розвитку тепличного господарства

"Гранти надаються на будівництво модульної теплиці площею не більше двох половиною гектарів. Гранти надаються на будівництво 1000 модульних теплиць у розмірі не більше 70 відсотків вартості проєкту будівництва модульної теплиці".

3) гранти для переробних підприємств

"Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує вісім мільйонів гривень. Грант отримати можуть для створення одного нового переробного підприємства, або для збільшення потужностей існуючого виробництва".

4) державна підтримка меліорації

"Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації: — товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення; — організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій".

5) державна підтримка малих виробників

"Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби".

6) часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

"Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах прийняття-передання та інших документах, що підтверджують оплату".

7) пільгове кредитування агросектору

"Державна підтримка надається в межах отриманих Фондом коштів, передбачених у державному бюджеті, у вигляді: часткової компенсації Фондом процентних ставок за кредитами субʼєктів підприємництва; надання Фондом гарантій уповноваженим банкам на забезпечення виконання зобов'язань за кредитами, наданими субʼєктам підприємництва".

8) фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

"Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві це: — портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави; — гарантії обсягом до 50 відсотків непогашеної суми основного боргу; — гарантії за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду; — гарантії терміном дії кредитного договору, але не більш ніж 10 років".

9) надання кредитів фермерським господарствам

"Фінансова підтримка фермерських господарств для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва надається у розмірі, що не перевищує один мільйон гривень, із забезпеченням виконання зобов'язання щодо повернення бюджетних коштів".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок