Метеозалежні можуть відчути: на Черкащині прогнозують дощову погоду та потепління

Метеозалежні можуть відчути: на Черкащині прогнозують дощову погоду та потепління

Метеозалежні можуть відчути: на Черкащині прогнозують дощову погоду та потепління
. Суспільне Черкаси

На Черкащині прогнозують дощову погоду та потепління. Опади очікуються протягом двох діб — 21 та 22 лютого.

Метеозалежні відчуватимуть коливання атмосферного тиску, розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зі слів синоптика, Черкащина знаходиться на межі двох потужних баричних утворень:

"Над Ісландією завис циклон «VIVIENNE», над Новосибірськом — антициклон «HOLGER», який щодня набирає сили та займає все більшу територію. Черкащина знаходиться на межі цих двох потужних баричних утворень. Атмосфера наче завмерла", — розповів синоптик.

З його слів, швидкі стрибки атмосферного тиску під час баричних коливань можуть відчути на собі метеозалежні люди:

"Найбільш схильні до впливу «баричної пилки» люди похилого віку або люди з розладами серцево-судинної системи, що мають хвороби суглобів або хребта. Люди, які страждають на бронхіальну астму, діабет або захворювання щитоподібної залози також можуть гостро відчувати різкі стрибки атмосферного тиску. Це може бути, оскільки швидкі стрибки атмосферного тиску під час баричних коливань розхитують баланс внутрішнього та зовнішнього тисків: підвищений артеріальний тиск може різко опуститися, а знижений тиск раптово піднятися".

За прогнозами, у найближчі дві доби — 21 та 22 лютого, погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти, з якими пов’язані опади переважно у вигляді дощу.

"Проте, атмосферний тиск зростає, а південно-західний вітер поступово змінюється на південно-східний, а це вказує на те, що ми переходимо у східний, синоптичний процес. Відтак потеплішає — температурний фон підвищиться на 3-5º", — додав Постригань.

22 лютого на території області буде хмарно з проясненнями. Часом невеликий дощ. Вітер південний, 8-13 м/с. Температура вночі від 4º тепла до 1º морозу, вдень 3-8º тепла.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок