Метеозалежність: хто до неї схильний та як зменшити прояви, розповів черкаський медик

Метеозалежність: хто до неї схильний та як зменшити прояви, розповів черкаський медик

Метеозалежність – це чутливість організму до змін погодних умов. Вона може проявлятися погіршенням самопочуття.

Про те, хто схильний до метеозалежності та як зменшити її прояви, Суспільному розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За словами медика, метеочутливі люди реагують на різноманітні зміни в погоді: різке похолодання чи потепління, перепади атмосферного тиску, магнітні бурі чи навіть спалахи на сонці.

"Метеозалежність може проявлятися головним болем, слабкістю, втратою апетиту, порушеннями серцевого ритму та іншими симптомами. Найчастіше нездужання триває від одного до чотирьох днів", – розповів він.

Причини метеочутливості можуть бути різними, додав Володимир Папач:

"Багато людей не помічають цього, але на їхнє самопочуття впливає цілий комплекс факторів. Крім харчування, фізичної активності, здорових чи шкідливих звичок, велике значення має довкілля. Зміни температури повітря та атмосферного тиску, похмура чи сонячна погода – все це позначається на здоров'ї та емоційному стані. Хтось легше та швидше адаптується і навіть не звертає уваги на зміни, а хтось – навпаки".

Причинами підвищеної метеочутливості, з його слів, вважають: зниження імунітету та загальну слабкість; гіпо-і гіпертонію; серцево-судинні захворювання; бронхіальну астму; ревматизм; артрит; атеросклероз; вегетосудинну дистонію та інші хронічні захворювання; перенесений струс мозку або переломи; емоційну лабільністьКоливання настрою; знижену або підвищену активність нервової системи (меланхоліки та холерики); похилий вік; недостатню фізичну активність.

Симптоми метеозалежності можуть бути суто індивідуальними. Вони залежать від наявності хронічних захворювань, віку, способу життя, емоційного стану людини та інших факторів.

Найчастіше вони скаржаться на: слабкість, швидку стомлюваність; втрату апетиту; біль у м'язах та суглобах, а також місцях, де були переломи; запаморочення; головний біль, мігрень; підвищення та зниження артеріального тиску; шум у вухах; прискорене серцебиття; задишку; перепади настрою, тривожність, агресивність чи депресію.

Фахівці відзначають під час різких змін погоди, а також магнітних бур та спалахів на сонці збільшення звернень до швидкої медичної допомоги, випадків загострення хронічних захворювань, а також кількості аварій на дорогах та інших подій.

"За наявності хронічних захворювань, якщо вони загострюються під час зміни погоди, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем та отримати індивідуальні рекомендації. За потреби фахівець може призначити медикаментозну терапію", – пояснив Володимир Папач.

В інших випадках, якщо людина не має серйозних проблем зі здоров'ям, для зниження метеозалежності фахівці рекомендують:

  • відмовитися від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю);
  • налагодити збалансоване харчування, щоб воно включало усі необхідні корисні речовини, вітаміни та мінерали;
  • регулярно робити зарядку;
  • більше гуляти на свіжому повітрі;
  • спати не менше 8 годин на добу (як мінімум, у дні погодних катаклізмів);
  • уникати стресових ситуацій, контролювати свій емоційний стан;
  • робити дихальні практики;
  • пити трав'яний чай тощо.

Медики відзначають великий зв'язок метеочутливості не лише з віком та здоров'ям людини, а й із її психоемоційним станом. Тому важливо контролювати рівень стресу та тривожності.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок