Суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія: що сказав свідок

Суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія: що сказав свідок

Суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія: що сказав свідок
. Фото: Суспільне Черкаси

Під час судового засідання 20 лютого стосовно справи керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снєгірьова) заслухали свідка. Суд відбувся у Соснівському районному суді Черкас.

Імена свідків розголошувати поки не можна, повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Під час допиту йшлося про схвальне ставлення підсудного Дениса Снєгірьова — митрополита Феодосія до подій в Україні та не засудження дій Росії.

Своєю чергою підсудний митрополит висловив думку про те, що свідок порушував домовленості, зокрема присягу яку давав церкві, бо перейшов до іншої конфесії.

У коментарі Суспільному прокурор Черкаської обласної прокуратури Вадим Коломієць розповів:

"Судом визначено порядок дослідження доказів, а саме: допит потерпілих, свідків, дослідження письмових матеріалів провадження, допит обвинуваченого, вирішення відповідних клопотань та перехід до судових дебатів. Наразі судом відповідно до ухваленого порядку допитано чотирьох потерпілих. Крім того, на минулому судовому засіданні допитано одного з десяти свідків".

У ході судового розгляду прокурор ініціював питання щодо зміни запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою та відвід головуючого.

"У задоволенні указаних клопотань судом відмовлено. Питання щодо продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в суді вирішується кожні два місяці", — додав прокурор.

Що відомо про керівника Черкаської єпархії УПЦ МП

 • Працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за ст. 161 Кримінального кодексу України у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Про це Суспільному повідомили у відомстві. Керівникові єпархії УПЦ МП загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
 • У грудні СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах московського патріархату в Черкаській області.
 • Під час контррозвідувальних заходів СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російську пропагандистську літературу та прапор так званої "Новоросії". Також бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів, повідомили Суспільному у пресслужбі СБУ області.
 • 20 лютого керівникові єпархії УПЦ МП повідомили про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Йому влаштували допит у Черкаській окружній прокуратурі, опісля Соснівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу та відпустили під особисте зобов'язання, у коментарі Суспільному розповіла речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.
 • 12 квітня митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію — Денису Снєгірьову, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, вдруге обрали запобіжний захід. Його взяли під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.
 • 13 квітня Черкаському керівникові УПЦ МП одягнули електронний браслет, повідомили у пресслужбі єпархії.
 • Під час засідання 1 серпня 2023 року прокурор зачитав повний обвинувальний акт щодо обвинуваченого. Той своєю чергою вини не визнав. Оскільки свідки не були готові, тоді засідання перенесли.
 • 4 жовтня суд перенесли, бо не з'явився адвокат. На засіданні мали допитувати потерпілих. Однак судовий розгляд перенесли на 24 жовтня.
 • 9 жовтня Києво-Святошинський районний суд Київської області відмовив прокуратурі у взятті під варту митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Феодосія (Дениса Снєгірьова).
 • 24 жовтня не відбулося засідання у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снєгірьова). Причина — не зʼявилися потерпілі.
 • Під час засідання 13 листопада сторона обвинувачення клопотала, аби підсудного взяли під варту. Утім суд продовжив дію запобіжного заходу та призначив нове засідання.
 • Під час засідання 23 листопада допитали потерпілого — військового капелана. Він розповів, чому подав заяву до СБУ.
 • На засіданні 11 грудня був запланований допит одного з потерпілих, утім він не зʼявився, оскільки перебуває у зоні бойових дій та не виходить на звʼязок два місяці.
 • Під час судового засідання 6 лютого керівникові Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію (Денису Снєгірьову) послабили запобіжний захід — нічний домашній арешт скоротили.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок