"Міг модифікуватися COVID-19": на Канівщині фіксують більше важкохворих на ГРВІ

"Міг модифікуватися COVID-19": на Канівщині фіксують більше важкохворих на ГРВІ

"Міг модифікуватися COVID-19": на Канівщині фіксують більше важкохворих на ГРВІ
Лабораторія, де діагностують вірусні інфекції, ілюстративне фото. Фото: Суспільне Черкаси

На Канівщині показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, нижче розрахованого для області епідемічного порога. Однак хворих на вірусні інфекції насправді може бути більше, ніж відображає статистика.

Це пов'язано з тим, що люди не завжди звертаються до лікарів у медзакладах, розповіла Суспільному директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова.

За інформацією заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи Володимира Силіцького, за останні два тижні до Канівської багатопрофільної лікарні госпіталізували 70 хворих на бронхіти, трахеїти та інші захворювання з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції.

"Нині 40 хворих лікуються у дитячому відділенні і 30 – в інфекційному. Пік захворюваності фіксували із 29 січня по 4 лютого. Наразі фіксуємо спад", – деталізував він.

На Канівщині станом на 7 лютого у центрі первинної медико-санітарної допомоги було 189 пацієнтів, які хворі на ГРВІ, розповіла директорка центру Наталія Горьова.

"Це на 15 пацієнтів більше у порівнянні з попереднім тижнем. Серед них – один хворий на COVID-19. Це люди, які звернулися у наш центр", – зазначила пані Наталія.

Директорка вважає, що хворих на вірусні інфекції насправді нині може бути більше, ніж відображає статистика:

"До мене дзвонять за консультацією багато людей із приводу підвищеної температури та інших симптомів застуди. Ці люди не приходять у центр, лікуються у себе дома і в статистику не входять. Останні два тижні ми фіксуємо багато важкохворих людей. На мою думку, це міг викликати COVID-19, який модифікувався у новий вид і наразі не має підтвердженої діагностики. Бувало, що восени за тиждень ми фіксували 270 хворих на вірусні інфекції. Проте ця статистика не є загрозливою, як це було під час пандемії COVID-19"

На думку, Наталії Горьової проблеми вірусної інфекції пов’язані з загальною культурою людей:

"Під час стажування в інших країнах я зрозуміла, що у нас є проблема з розумінням з боку людей. За кордоном людина з симптомами вірусної інфекції намагається бути перші дні дома, щоб швидко одужати і нікого не інфікувати".

За інформацією заступниці генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольги Мізінової, з 29 січня по 4 лютого в області на ГРВІ, включно із COVID-19, захворіли 8 752 людини. Із них 4 386 – діти до 17 років.

"На Канівщині показник захворюваності становить на 7,3% нижче розрахованого для області епідемічного порога. Проте відмічається підйом захворюваності на 39% порівняно з минулим тижнем. У Канівській міській територіальній громаді захворюваність нижче епідпорогу на 58,7%", – зазначила лікарка.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок