Трагедія поза часом: у Черкаському театрі покажуть виставу Шекспіра

Трагедія поза часом: у Черкаському театрі покажуть виставу Шекспіра

Трагедія поза часом: у Черкаському театрі покажуть виставу Шекспіра
. Фото: Суспільне Черкаси/ Тетяна Рева

У Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбудеться прем'єра вистави "Макбет" за однойменною пʼєсою Вільяма Шекспіра.

П’єси Шекспіра завжди актуальні. Ця ж постановка показує, як влада міняє людину, розповів Суспільному головний режисер черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Станіслав Садаклієв.

З його слів, до прем’єри готувалися близько чотирьох місяців:

"Я був здивований, коли перші рази читав, що можна так глибоко і так точно прописувати драматургію, не зважаючи на те, що це було більше, ніж чотириста років тому. І, власне, "Макбет" у мене – улюблена п’єса Шекспіра. Після перегляду у кожного глядача – свої висновки. Хтось зрозумів, хтось каже, що нічого не зрозумів, якась мізансцена, якась метафора, якийсь символ, якась алегорія – у кожного по-різному вона сприймається", — розповів Станіслав Садаклієв.

Для кожного персонажа ретельно добирали образ – це як пластика, так і костюми, розповіла хореографиня Ірина Маслова:

"Моя задача полягала у тому, щоб підкреслити гротескність персонажів. Оце цікаво. Для кожного персонажа знайти свою відповідну пластику відповідно до задач режисера, до задач вистави, до задач музики".

Побачити прем’єру вистави "Макбет" глядачі зможуть 27 та 28 січня.

На початок