Сотня студентів Черкаського фахового коледжу СУРА пройшли військовий вишкіл. Вчилися тактичної медицини та як поводитися зі зброєю.
Як розповіла директорка Анна Новак, студентам передають ті навички, які знадобляться на фронті.
Замість лекцій – основи медицини та розбір автомата, а замість заліку — врятоване життя. Студентки фахового коледжу СУРА Анастасія та Карина вперше спробували потримати в руках зброю:
"Я вперше маю справу взагалі зі зброєю, це було дуже важко для мене, особливо складати", — розповіла Анастасія.
З пропозицією організувати такі навчання до закладу звернулися солдати добровольчого формування. Передають вміння, які набули від побратимів з передової та від іноземних колег, пояснила солдат п'ятого загону Черкаського добровольчого формування Анастасія:
"До нас приїжджали люди з фронтових територій, часто з нуля, які показували. От є методичка, але окрім цієї методички можна діяти по-іншому, нас навчали американські військові. Опісля отриманого багажу знань, вже ми так подумали, що можна передавати навички іншим людям".
Інструкторка з позивним "Фоксі" додала: якби свого часу мала можливість пройти подібний вишкіл, це полегшило б її військовий досвід.
"Ніколи не думала, що я зможу взяти зброю до рук. Це повинно бути звичним для студентів. І медицина військова, і тактичні заняття, і фізична підготовка для усіх".
Про жахи війни студент Іван знає зі слів батька — той у складі штурмової бригади захищає околиці Бахмута. На військовому вишколі хлопець уперше:
"На подібне не ходив, але знаю, бо батько також служить, привозив дещо, розказував. У мене все вдалося: розбирали автомат, накладали джгут, розказували про рани", — розповів Іван.
Такі практичні заняття значно кращі за ті, що можна знайти в інтернеті, вважає студент Андрій:
"На практиці тут бачиш, як це все правильно робити, а на відео це просто матеріали. Не можна спробувати".
Опанувати практичні навички торік вдалося лише декільком групам, цього ж року охочих пройти вишкіл значно більше, пояснила директорка фахового коледжу Анна Новак.
"Минулого року до вишколу долучилося 40 студентів різних спеціальностей, цього року ми маємо амбітніші плани. Сьогодні залучили до навчання дві академічні групи 1-го курсу, ну і звичайно другий курс долучився. Втім вони вже мають базові навички, але намагаються їх поглибити".
За словами солдата п'ятого загону Черкаського добровольчого формування Анастасії, добровольче формування надалі буде ускладнювати програму та залучати більшу кількість закладів:
"Ми проводимо переговори із ще одним черкаським закладом, сподіваємось на співпрацю, і звичайно ті, хто будуть приходити частіше, уже не тільки базу будуть отримувати. Це вже буде більше до тих знань, які потребують військові на фронті".
Авторка — Анастасія Кашоїд
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України