Черкаські православні церкви переходитимуть на новоюліанський календар поступово

Черкаські православні церкви переходитимуть на новоюліанський календар поступово

Ексклюзивно
Черкаські православні церкви переходитимуть на новоюліанський календар поступово
. Суспільне: Черкаси

Черкаські православні церкви переходитимуть на новоюліанський календар поступово. Про це Суспільному розказав Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан.

За його словами, в обласному центрі лишиться одна парафія, яка правитиме святкові служби у звичні дати – за старим стилем.

14 липня Верховна Рада підписала закон про перенесення Різдва із 7 січна на 25 грудня. Разом із цим змістяться і більшість дат у церковному календарі.

Смілянка пані Вікторія радіє новині, що церква, до якої завжди ходила, перейшла у підпорядкування ПЦУ.

"Я завжди в цю церкву ходила – намолене місце дуже. Те що перейшли в українське – це добре. Навіщо нам москальське".

Проте святкувати релігійні свята за новоюліанським календарем пані Вікторія ще не готова.

"7 січня Різдво, з 6 на 7 Святвечір. Оскільки в мене ще й день народження також сьомого, то так вже звикла. А тепер, мабуть, будемо два рази відмічати. Мабуть, треба літописи підіймати, вивчати, як це в нас було споконвіку, так і відмічати".

Черкаські православні церкви переходитимуть на новоюліанський календар поступово
Суспільне Черкаси

Але справа тут не у традиціях, пояснив Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан. За його словами, в Україні свого часу не відбулася реформа, яка привела б у відповідність церковний календар і світський. У багаторічних дискусіях цьогоріч крапку поставили вже парламентарі, розповів юрист Мирослав Тараненко. 14 липня Верховна Рада підписала відповідний законопроєкт.

"Відповідно до процедури, далі він буде підписаний головою Верховної Ради та буде направлений на підпис до президента. Та відповідно, у президента є дві правомірні дії. Перше: накласти вето. Однак, ми розуміємо, що час президент позначив цей закон, як невідкладний. Тому, я думаю, він підпише його, він буде опублікований і набере чинність".

Православні церкви на Черкащині переходитимуть на новоюліанський календар поступово
Суспільне Черкаси

Разом із Різдвом зміняться дати відзначення більшості релігійних свят. Вони змістяться на 13 днів назад, пояснив Владика Іоан. Виняток становитимуть лише ті, що пов’язані із Великоднім циклом.

"Це Великопісний і Пасхальний період, починаючи з підготовчих неділь до Великого посту, далі сам Великий піст, Великдень, свято входу Господнього в Єрусалим, Свято Вознесіння господнього, Трійця і після неї оці два тижні Всіх Святих і Всіх Святих землі української. Вони не зміщаються".

Церковники подбають, аби перехід на новоюліанський календар був максимально комфортний для парафіян, додав владика Іоан.

"Будемо збирати збори черкаського благочиння і будемо обговорювати, щоб у Черкасах якась одна парафія лишалася все-таки на старому стилі для тих вірян, які ще не готові переходити на новий стиль, щоб вони могли служити і молитися за старим церковним календарем".

Такий перехідний період, зі слів владики Іоана, може тривати років з п'ять – поки люди не звикнуть. Смілянка Людмила Тимановська погоджується – легко не буде, але готова ламати старі звички.

"Звикаємо, а що робити. Ми ж живемо у новій країні, де нові правила. То і ми будемо вже служити як треба".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок