Рішення про перехід Свято-Стрітенської церкви з підпорядкування московського патріархату до ПЦУ прийняла черкаська громада під час парафіяльних зборів 29 червня. Про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
За його словами, понад сім сотень людей зібралися у парку "Хіміків", де розташований храм, аби за це проголосувати. Представники ж самої парафії на зустріч не прийшли.
Проголосувати за перехід Свято-Стрітенської церкви до ПЦУ запропонував голова зборів Олександр Гуменний. Рішення ухвалили одноголосно.
Підтримати рішення про перехід Свято-Стрітенської церкви з підпорядкування московського патріархату до ПЦУ прийшла Олена Тараненко. Вона не є парафіянкою цієї церкви та приїхала з Південно-Західного району, бо вважає, що в Україні все має бути українським:
"Чомусь так сталося, що ніхто не хоче переходити з МП. Я не знаю з чим це пов’язано, для мене це загадка насправді. В Україні війна, гинуть люди, діти, а хтось досі ходить в московські церкви — для мене це дивно".
"Ми єдина держава, єдина і церква має бути, тільки українська, не інакше", — зазначила черкащанка Катерина.
Збори організували, бо до міської ради звернулася ініціативна група, яка наполягала на їх проведенні, розповів міський голова Анатолій Бондаренко:
"Не може існувати іншої, окрім української церкви, яка проводжає наших воїнів в бій і в останню путь. Ми демократично проводили збори, ми запрошували священника з цієї церкви, щоб він прийшов добровільно й висловив свою думку".
Тим часом доки тривали збори, за зачиненими воротами священники та парафіяни Свято-Стрітенської церкви правили службу. Парафіяни, які не встигли потрапити на територію, молились під хвірткою. Коментувати рішення громади і спілкуватися із журналістами Суспільного відмовились.
Поспілкуватися ані з парафіянами, ані зі священниками журналістам так і не вдалося.
Спробу отримати коментарі від настоятеля церкви Євгенія Буркацького зробили наступного дня. Побачивши знімальну групу, чоловік автівкою поїхав геть.
"Я обов’язково прокоментую, але вже на наших джерелах", — зазначив він.
Аби церква офіційно перейшла до ПЦУ, міська влада має повернути землю, де розташований храм, у комунальну власність, а потім лише звернутися до Черкаської єпархії ПЦУ з проханням прийняти релігійну громаду до її складу та зареєструвати зміни статуту в Єдиному державному реєстрі. Про це розповів владика Іоан Митрополит Черкаський та Чигиринський.
"Ми, як православна церква, звернемося до міської влади, щоб саме священники нашої церкви могли б звершувати духовну опіку і богослужіння в цій церкві для наших черкащан".
За словами владики, нині у Черкасах під московським патріархатом діє чотири церкви.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України