Перейти до основного змісту
Перехід до ПЦУ: черкаська громада проголосувала за зміну підпорядкування Свято-Стрітенської церкви

Перехід до ПЦУ: черкаська громада проголосувала за зміну підпорядкування Свято-Стрітенської церкви

Перехід до ПЦУ: черкаська громада проголосувала за зміну підпорядкування Свято-Стрітенської церкви
. Фото: Суспільне Черкаси

Рішення про перехід Свято-Стрітенської церкви з підпорядкування московського патріархату до ПЦУ прийняла черкаська громада під час парафіяльних зборів 29 червня. Про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

За його словами, понад сім сотень людей зібралися у парку "Хіміків", де розташований храм, аби за це проголосувати. Представники ж самої парафії на зустріч не прийшли.

Проголосувати за перехід Свято-Стрітенської церкви до ПЦУ запропонував голова зборів Олександр Гуменний. Рішення ухвалили одноголосно.

Зміна підпорядкування церкви
Фото: Суспільне Черкаси

Підтримати рішення про перехід Свято-Стрітенської церкви з підпорядкування московського патріархату до ПЦУ прийшла Олена Тараненко. Вона не є парафіянкою цієї церкви та приїхала з Південно-Західного району, бо вважає, що в Україні все має бути українським:

"Чомусь так сталося, що ніхто не хоче переходити з МП. Я не знаю з чим це пов’язано, для мене це загадка насправді. В Україні війна, гинуть люди, діти, а хтось досі ходить в московські церкви — для мене це дивно".

Зміна підпорядкування церкви
Суспільне Черкаси

"Ми єдина держава, єдина і церква має бути, тільки українська, не інакше", — зазначила черкащанка Катерина.

Збори організували, бо до міської ради звернулася ініціативна група, яка наполягала на їх проведенні, розповів міський голова Анатолій Бондаренко:

"Не може існувати іншої, окрім української церкви, яка проводжає наших воїнів в бій і в останню путь. Ми демократично проводили збори, ми запрошували священника з цієї церкви, щоб він прийшов добровільно й висловив свою думку".

Тим часом доки тривали збори, за зачиненими воротами священники та парафіяни Свято-Стрітенської церкви правили службу. Парафіяни, які не встигли потрапити на територію, молились під хвірткою. Коментувати рішення громади і спілкуватися із журналістами Суспільного відмовились.

Зміна підпорядкування церкви
Фото: Суспільне Черкаси

Поспілкуватися ані з парафіянами, ані зі священниками журналістам так і не вдалося.

Спробу отримати коментарі від настоятеля церкви Євгенія Буркацького зробили наступного дня. Побачивши знімальну групу, чоловік автівкою поїхав геть.

Зміна підпорядкування церкви
Суспільне Черкаси

"Я обов’язково прокоментую, але вже на наших джерелах", — зазначив він.

Аби церква офіційно перейшла до ПЦУ, міська влада має повернути землю, де розташований храм, у комунальну власність, а потім лише звернутися до Черкаської єпархії ПЦУ з проханням прийняти релігійну громаду до її складу та зареєструвати зміни статуту в Єдиному державному реєстрі. Про це розповів владика Іоан Митрополит Черкаський та Чигиринський.

"Ми, як православна церква, звернемося до міської влади, щоб саме священники нашої церкви могли б звершувати духовну опіку і богослужіння в цій церкві для наших черкащан".

За словами владики, нині у Черкасах під московським патріархатом діє чотири церкви.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Топ дня

Вибір редакції

На початок