Жителі Черкас знайомилися із волонтерськими організаціями Черкащини у парку "Сосновий Бір". Тут 9 липня відбувся "Волонтер-фест", до якого долучилися більше 15 учасників, а також ДСНС, 118 бригада та полк "Азов". Про це розповів організатор заходу Андрій Яроменко.
Знайомити жителів Черкас із волонтерами і волонтерською діяльністю, з тим, що відбувається в волонтерському русі, як працюють ці організації, дуже важливо, вважає Андрій Яроменко. Адже не завжди цю роботу помітно.
"Іноді люди скидають кошти, але не розуміють, що далі з тими грошима. А насправді відбувається дуже багато: ремонт авто, привезення автомобілів, закупівля продуктів, виготовлення їжі. З цим усим необхідно познайомити людей. Ми живемо в досить спокійному місті, завдячуючи Збройним Силам. Тому маємо не забувати, що вона є, і через волонтерів допомагати нашому війську".
Це новий організаторський досвід для команди Автомобільний клуб "Черкаси".
"Ми мали першочерговою метою познайомити містян із волонтерськими організаціями, з тим, що люди роблять, знаємо багато волонтерських організацій. Наші друзі і наш автомобільний клуб приймає участь у волонтерському русі, майже щотижня ми вирушаємо на схід з тим, що потрібно, хлопцям. Не всі містяни знайомі з тим, що роблять різні волонтерські організації".
Інша важлива мета заходу — зібрати якомога більше корисного для нашого війська. Кожна організація збирає для своїх цілей. Хтось на їжу, хтось на автівки.
"Ми не робимо один загальний збір. Кожен з волонтерів пропонує для своїх цілей якусь локацію".
Родзинкою свята стали дитячі перегони на самокатах.
"Ми вже проводили цей захід неодноразово. Це в першу чергу для малечі, щоб вони відпочивали і мали гарний настрій. На участь зареєструвалося 50 дітей. Це максимальна кількість учасників, які встигнуть пройти перегони. Ми не визначаємо переможців. Головна мета — гарний настрій".
Студія "Зебра" провела тренування за донати для Оксани Савченко. Вона до повномасштабного вторгнення працювала тут тренеркою, а після 24 лютого пішла на війну бойовим медиком. Діти, а поряд із ними дорослі, стрибали, тупцювали на місці, розмахували руками під керівництвом професійного тренера.
Надія Федун приїхала зі Сміли із волонтерським центром "Територія гідності". Вони плетуть сітки, кікімори, шиють накомарники, плащі для військових, які заміняють парасольку, балаклави, бафи, печуть пиріжки, ліплять вареники.
"Усе це у великій кількості відправляємо на фронт, коли туди їде машина. Працюємо з першого дня повномасштабної війни".
Жінка розповіла, що не втомлюється волонтерити, бо знає, що робить добру справу.
"Я вже стільки сіток наплела, стільки ними машин закрила, снайперів одягла. Щаслива, що рятую людей. Ще плетемо кавери — маскування на каски. Хочемо заробити грошей на тканину, сітки мішковину, щоб сплести і пошити більше".
Допомагати в центр приходить у середньому 20 людей. Дехто просто регулярно донатить.
Волонтерка Любов Терещенко у мирному житті працювала керівником театру. Зараз волонтерство — основна її діяльність.
"Займаюся хлопцями з передової. Вони телефонують, що їм потрібно. Зараз, наприклад, на ура ідуть накомарники. Виготовляємо і продаємо поробки, сувеніри. У нас є бабусі, які вдома роблять лялечки-обереги із жовто-блакитних ниток. Прийшли до нас і кажуть: "такі лялечки-мотанки підходять?". Відвозимо у лікарню до хлопців, на продаж, дов'язуємо до кікімор як обереги. Ось дала нам свої роботи майстриня зі Сміли — нав'язала гачком іграшок. Ціни на роботи ми трішки завищили. Адже на ЗСУ потрібно немало коштів. Від 25 гривень і до 300, але є ваза розмальована і картини, то по 1,5 тисячі, і навіть по 2,5".
Голова ГО "Стоматологи Черкащини" Володимир Ахрамчук розповів, що стоматологи Черкащини відправили на фронт уже 83 автівки. У середу на передову поїде 84-те авто від них.
"На початку війни стаматологи Черкащини об'єдналися. І свої зусилля спрямували на медицину: формували аптечки. Збирали з усієї Європи складові і відправляли бійцям. А потім перемкнулися на автівки".
Стоматологи з іншими лікарями працюють, донатять, купують і відправляють придбане на нуль, додав Володимир.
"Завантажуємо повні машини турботи. Нам "Черкаські лисиці" допомагають. Це об'єднання медиків-дівчат, які готують горішки, трубочки для бійців".
На фестивалі стоматологи Черкащини прагнуть прививати стоматологічну культуру, тому що всі проблеми починаються із неправильного чищення зубів.
"Є одноразові щітки із одразу нанесеною зубною пастою. Засоби гігієни по догляду за зубами кожен учасник може придбати як собі, так і запакувати і підписати "З любов'ю від Володі для бійця". Тоді ми в машинах предаємо ці засоби для військових", — розповів Володимир Ахрамчук.
На знак подяки бійці передали стоматологам свої трофеї.
"Волохата каска, знята з москаля. Ось дивіться: вона пробита дуже цікаво — назовні. Це крило безпілотника, збитого на території Черкащини. Ці трофеї ми не продаємо. Просто показуємо".
Адміністраторка салону краси Анастасія Тищенко із колективом неодноразово долучалася до заходів, на яких можна допомогти.
"У нас можна зробити плетіння і макіяж. Заплестися з канекалоном можна за донат в 350 гривень. Повний дитячий макіяж можна зробити за 150 гривень. Просто на щічки блискітки приклеїти — 50 гривень. Діти хочуть щось кольорове, яскраве. Маємо чергу на трьох маленьких клієнток".
Художниця Марія Гвасалія привезла близько 12 картин "флюїд-арт" — в сучасній техніці абстрактного живопису. Картини можуть бути в будь-яких кольорах під інтер'єр.
"40% від вартості проданих робіт піде на ЗСУ. Я від початку активно волонтерю. Мій брат упродовж року був на війні добровольцем. Зараз вітчим проходить навчання. І для їхньої бригади збираю, а також на 92-гу і 23-тю, за потребами. Вже відкривала збір на днях. На жаль, дуже мало грошей надсилають люди. Волонтерю для різних людей: кого знаю і кого не знаю".
Стійку Марія ділить із колегою Ольгою Муравко.
"Ми дружимо. Не вірю в конкуренцію, співпраця — потужніша сила. Я вінничанка, вчилася і жила в Києві, тимчасово переїхала до Черкас. Маю тут художню студію. Малюю інтер'єрні, трансформаційні картини. Завдяки фарбам, формам передаю емоцію і допомагаю людям виходити з важких станів. Наприклад, оця картина — про потужну силу, навіть про руйнування, але вона також додає гармонії, вирівнює. Моє мистецтво дає силу, мотивацію жити, творити, любити".
11-річний Захар Копитін прийшов на фестиваль із 7-річною сестрою та 9-річним другом Мироном. Каже, що вперше на такому заході.
"Найбільше мені сподобалося збирати автомат і сидіти в пожежній машині. Ще сам не вмію збирати, але вже побачив, як він влаштований. Потанцювали. Посмакував морозивом і солодкою ватою".
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України