На Черкащині кілька днів поспіль прогнозують заморозки

На Черкащині кілька днів поспіль прогнозують заморозки

На Черкащині кілька днів поспіль прогнозують заморозки
. Суспільне Черкаси

Із 29 квітня по 2 травня на Черкащині прогнозують заморозки, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, заморозки будуть як у повітрі, так і на поверхні ґрунту.

Зокрема, вночі 29-30 квітня очікують заморозки у повітрі 0-5 градусів.

"Це вважають стихійним метеорологічним явищем другого рівня небезпечності —помаранчевого", — пояснив Віталій Постригань.

1-2 травня, додав він, заморозки прогнозують уже на поверхні ґрунту — 0-3 градуси, що є небезпечним метеорологічним явищем першого рівня небезпечності — жовтого.

За прогнозом: 28-29 квітня хмарно з проясненнями, без опадів. Вітер північно-західний, з переходом на північно-східний, 5-10 метрів за секунду. Температура вночі 3-8 градусів тепла, вдень 11-16.

30 квітня-1 травня місцями невеликий короткочасний дощ. Температура вночі 2-7 градусів тепла, вдень 12-17.

Що означають жовтий, помаранчевий та червоний рівні небезпечності

Небезпечні метеорологічні явища І рівня небезпечності – кольорове позначення "жовтий" – це явища погоди, які за кількісними показниками, тривалістю та територією розповсюдження створюють певні незручності для населення та функціонування господарського комплексу.

Стихійні метеорологічні явища ІІ рівня небезпечності –кольорове позначення "помаранчевий" – це явища погоди, які несуть загрозу для населення та порушують функціонування господарського комплексу.

Стихійні метеорологічні явища ІІІ рівня небезпечності –кольорове позначення "червоний" – це явища погоди, які створюють загрозу життю людей на значних територіях, призводять до масштабних пошкоджень будівель, завдають шкоди довкіллю.

Що відомо

  • 26-28 квітня 2023 року, внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду утримуватиметься затоплення заплавних територій та понижених ділянок у ряді населених пунктів на Кременчуцькому водосховищі у Черкаській області. (ІІІ рівень небезпеки — червоний)
  • На річках області за добу рівнів води знизилися на 1-6 сантиметрів. Лише на зарегульованих річках Тясмин та Рось рівень води за добу підвищився на 25-29 сантиметрів відповідно.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

.

На початок