З'їв печінковий паштет: у Черкасах зареєстрували випадок захворювання на ботулізм

З'їв печінковий паштет: у Черкасах зареєстрували випадок захворювання на ботулізм

У Черкаській області зареєстрували другий випадок захворювання на ботулізм з початку 2023 року. Про це розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Захворювання на ботулізм медики зафіксували у 16 річного жителя міста Черкаси, розповів Володимир Папач:

"Хворий вживав консервований печінковий паштет домашнього приготування, який вочевидь був виготовлений з порушенням правил гігієни та технологічних процесів приготування, що й слугувало причиною захворювання. Симптоми отруєння у хворого з’явилися після вживання небезпечного продукту, який мав характерний «бомбажний» вигляд (металева кришка на банці з печінковим паштетом була здута). Характерною особливістю є те, що зовнішній вигляд, смак та запах продуктів при цьому не змінюється і харчовий продукт здається якісним на вигляд".

За словами медика, хлопця ушпиталили:

"На початку захворювання у хлопчика виникла нудота, блювота, потім приєдналась м'язова слабкість (ноги ватяні, відчуття «комка» у горлі), запаморочення, двоїння в очах, птоз. Після звернення 22 квітня 2023 року до КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» та встановлення діагнозу хворого госпіталізували до відділення інтенсивної терапії цієї лікарні, де наразі проходить лікування".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок