Вакцини закуповує держава: черкаський медик розповів про щеплення та колективний імунітет

Вакцини закуповує держава: черкаський медик розповів про щеплення та колективний імунітет

Вакцини закуповує держава: черкаський медик розповів про щеплення та колективний імунітет
. Суспільне: Черкаси

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації. Вчасно отримані профілактичні щеплення дозволяють запобігти низці інфекційних захворювань або ж уникнути негативних наслідків від них, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За словами медика, в Україні всі діти від народження мають отримати щеплення проти десяти захворювань. Ці вакцини закуповують державним коштом.

Наразі для дітей наявні вакцини, що потрібні для щеплення від поліомієліту, кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту та гемофільної інфекції, розповіла медсестра кабінету щеплень Ірина Бондар.

Черкащанка Олеся Мироненко робила третє щеплення своєму сину – шестимісячному Матвію.

"Щеплення АКДС робитимемо. До вакцинації загалом ставлюся позитивно, я не хочу, щоб моя дитинка хворіла", – пояснила пані Олеся.

тиждень імунізації на Черкащині
Суспільне Черкаси

Вакцинацію проти дифтерії та правця зробив шістнадцятирічний Сергій:

"Я вважаю, що потрібно робити щеплення, щоб потім не захворіти. Я приходив на всі ті, що обов’язкові, а також ті, що потрібно робити, щоб навчатися".

Цього року вже зробили більше ніж три тисячі щеплень, зазначила Ірина Бондар.

"За день може бути приблизно п'ятдесят дітей. Порівняно з минулим роком кількість зменшилася, багато людей виїхали за кордон у зв’язку з повномасштабним вторгненням", — пояснила вона.

тиждень імунізації
Суспільне Черкаси
На Черкащині протягом тижня від ускладнень COVID-19 померли 10 людей

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, розповіла лікарка-педіатр Ольга Кравцова. Тому вакцинацію, з її слів, потрібно робити вчасно, аби в дитини вироблявся імунітет.

"Якщо дитина не щеплена, то, звичайно, дуже великий ризик, що в неї може розвинутися те чи інше захворювання. Тому ми проводимо бесіди з батьками, розповідаємо, які можуть наслідки".

тиждень імунізації
Суспільне: Черкаси

У центрі вакцинації людей нині небагато. За тиждень туди приходять до 20 людей, тоді як у 2021 році за день щеплювали по декілька сотень охочих, розповіла медсестра Світлана Марущак.

"Ті хто приходить, розуміють, що вакцинація потрібна. Чому зменшилася кількість хворих? Тому що вакциновано багато людей. В нашому закладі є вакцина «CoronaVac» і вакцина «АДП-М», — зауважила вона.

Пані Валентина отримала бустерну дозу проти COVID-19.

"Я вирішила зробити, тому що здоров’я найважливіше. Я задоволена, що в нас є такі заклади, в які можна прийти вчасно і зробити щеплення", – зазначила вона.

тиждень імунізації
Суспільне: Черкаси

Наразі в області в залежності від нозологій рівень охоплення щепленнями становить 78-90 відсотків, зазначив Володимир Папач.

"Триває епідемія коронавірусу. Також у поточному році зареєстрували 20 випадків епідемічного паротиту. Спалах цієї недуги в січні-лютому був в Черкаському районі. Усі, хто захворіли – не щеплені. Підіймає голову в Україні й кір. Торік у нас в області зареєстрували два випадки. Крім того, продовжується спалах поліомієліту в Україні. – пояснив він.

Зі слів директора Другого міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олег Роскопін зауважив: охочі вакцинуватися є. І пояснив чому:

"Минулого року багато людей виїжджали за кордон через війну, тому кількість щеплень, звичайно, була меншою. Нині

70 тисяч випадків інфекційних захворювань виявили в області за перший квартал поточного року. Тоді як за весь минулий рік захворіли 200 тисяч черкащан, розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач. З його слів, для досягнення колективного імунітету необхідно, аби було щеплено 95 відсотків населення.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок