Категорично не можна чіпати: у Черкасах дітям провели урок мінної безпеки

Категорично не можна чіпати: у Черкасах дітям провели урок мінної безпеки

Категорично не можна чіпати: у Черкасах дітям провели урок мінної безпеки
. Суспільне Черкаси

Відкритий урок з мінної безпеки провели для дітей у Черкасах. Розповіли, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, як їх можуть замаскувати. Підготували десять різних локацій, розповіла Суспільному речниця головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова.

Приміряє бронежилет та каску на локації саперів Олександр Устименко із Волновахи. Зі своїм товаришем Олександром Новаковим з Торецька вперше на такому заході. Сподобалися локація з муляжами мін:

"Там можна подивитися всі міни і костюми", – пояснив Олександр Новаков.

Дітям розповіли, що у разі виявлення ці речі не потрібно чіпати.

Урок мінної безпеки провели для дітей
Суспільне Черкаси

На іншій локації діти дізналися про роботу водолазів. Їм розповіли про міношукач, який працює під водою. Водолаз за його допомогою може під водою знаходити міни й інші предмети, бо міношукач не боїться занурення під воду.

Чотирнадцятирічний Максим з Драбівщини розповів. що вперше побачив, які існують металошукачі та різновиди мін. Про їхню небезпеку знає.

"Якщо ти їх знайшов або побачив черевики або іграшку розірвану, то в них може бути міна", – розповів відвідувач заходу Максим.

Урок мінної безпеки провели для дітей
Суспільне Черкаси

Про це розповідали у школі, тому ознайомлена з основними правилами, каже дванадцятирічна Альбіна Панченко з Канева.

"Нам розказували про це трохи, щоб ми були обережними, не брали сторонні речі. Більше зацікавлена в цьому. Я ходила у військовий табір. Мене теж там всього навчали, всякі оці автомати, гранати також", – сказала відвідувачка заходу Альбіна Панченко.

Старший інспектор-кінолог Андрій Давиденко приїхав із вівчаркою Дакотою познайомити дітей із роботою кінологічної служби.

"Спеціалізується на розшуку. Займається розшуком злочинців, грабіжників, бандитів. Були запитання — чи важко тренувати, скільки собаці років, скільки я з нею займаюсь, щоб дійти до цього результату", – розказав кінолог.

Предмети тактичної медицини, захисне спорядження військових, дрон та муляжі вибухонебезпечних предметів. Такі речі підготували аби детально ознайомити дітей з небезпекою, яка нині існує в Україні, розповів військовослужбовець Михайло Шитко:

"Ми демонстрували різні вибухонебезпечні предмети, які зараз можна зустріти в нашій країні, яка воює. Не тільки на сході нашої країни, а в принципі будь-де. Всі від малечі до дорослих мають розуміти, що саме представляє небезпеку з точки зору боєприпасів які не розірвані або з якими можна зустрітися на теренах нашої країни".

Урок мінної безпеки провели для дітей
Суспільне Черкаси

Урок мінної безпеки
Суспільне Черкаси

Урок мінної безпеки провели для дітей
Суспільне Черкаси

Речниця головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова розповіла, що їхня служба об’єдналася з управлінням патрульної поліції, головним управлінням Національної поліції, Черкаським зональним відділом військової служби правопорядку, Червоним Хрестом, щоб розповісти дітям про питання мінної небезпеки.

"Живемо в час коли про елементарні правила мінної безпеки має знати кожен від найменшого до найстаршого громадянина. Багато територій країни заміновані, знадобиться багато часу, аби їх розмінувати. Зараз наше основне завдання – навчити населення: побачив вибухонебезпечний предмет – не підходь, не чіпай, телефонуй 101", – пояснила Норовкова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок