На честь загиблого захисника Маріуполя: у Черкасах провели турнір пам'яті з мініфутболу

На честь загиблого захисника Маріуполя: у Черкасах провели турнір пам'яті з мініфутболу

На честь загиблого захисника Маріуполя: у Черкасах провели турнір пам'яті з мініфутболу
. Суспільне Черкаси

9 збірних команд з різних міст України взяли участь у турнірі з мініфутболу у річницю пам'яті Олександра Дерев'янка, який загинув 3 квітня 2022-го, обороняючи Маріуполь.

Так хотіли нагадати про хлопця та зібрати кошти на потреби його побратимів, розповів співорганізатор Денис Гайда.

У Черкасах Олександра знали як "Казімір", побратими йому дали позивний "Адамс". Він любив спорт та Україну та не дожив до 25-річчя.

Черкащанин Роман Черниш познайомився з Олександром у спортивному клубі, де разом займалися спортом.

"Пам’ятаю що він був добрий, відкритий, завжди міг з ним порозмовляти. Хочу, щоб ми отримали задоволення, пограли, пригадали Сашу", — розповів футболіст Роман Черниш.

З Полтави приїхала подруга загиблого Карина Якименко. В пам'яті багато спільних з Олександром моментів.

"У нас спільний інтерес до футболу, тільки він вболівав в останні роки за "Динамо-Київ", а я за "Ворскла-Полтава". Ці команди були ворогами між собою, і ми завжди сперечалися, яка команда краща, а яка найгірша. Але товаришували, і про футбол вже не спілкувалися. Бачилися в Маріуполі, коли вже служили разом і прогулювалися дуже часто по місту. Після вторгнення ми також були в місці одному, але вже не бачилися зовсім", – розповіла Карина.

"Мама зі сталі": історія черкащанки, син якої загинув у Маріуполі

В межах турніру збирали кошти на потреби військових побратимів, пояснила мама загиблого Анна.

"Кошти думаю я поділю їх на три частини. Одну частину віддам нашій черкаській благодійній організації "Велике серце" на поранених. Одна частина піде на третій батальйон і одна частина піде на БО "Ми вдома". Це було його життя — футбол. Тому вирішили зробити такий турнір пам’яті", – додала Анна Дерев’янко.

Турнір пам'яті з мініфутболу провели на честь загиблого захисника Маріуполя з Черкащини
Суспільне Черкаси

На пам'ять про цю подію гравці перед грою залишили підписи на прапорі. На трибуні підтримує гравців черкащанин Олександр Пилипенко.

"Олександр Дерев’янко в нас займався, тому ми прийшли всім клубом його підтримати, наша команда грає. Це крута ідея, щоб вшанувати його пам'ять, тобто всі хлопці які грають, всі були з ним знайомі, і я думаю йому було б приємно з небес побачити це все", – розповів черкащанин Олександр Пилипенко.

Турнір пам'яті з мініфутболу провели на честь загиблого захисника Маріуполя з Черкащини
Суспільне Черкаси

Співорганізатор Денис Гайда каже, що втілити ідею вдалося швидко. Кожен з учасників відразу погодився приїхати і зіграти у дружньому турнірі.

"Хотіли зібрати аматорські команди, де будуть друзі Сані, ті, хто його знав. Тому у нас 9 команд, і всі мають якесь відношення до нього. Важливо до річниць або без приводу нагадувати про цих людей, їхні ідеї, за що вони боролися", – сказав Денис Гайда.

"У нас зараз із спільноти не тільки Олександр Дерев’янко, це Сергій Амброс, ще у нас є загиблі вболівальники, наші Ультраси, тому я думаю, що такі турніри надалі будуть традиційні", – розповів директор муніципального спортивного клубу "Дніпро" Юрій Гончаров.

Турнір пам'яті з мініфутболу провели на честь загиблого захисника Маріуполя з Черкащини
Суспільне Черкаси

8 квітня такий самий турнір пам’яті проведуть у рідному селі Олександра – Вознесенському на Золотоніщині.

Що відомо

  • 24-річний черкащанин Олександр Дерев'янко загинув у боях за Маріуполь 5 квітня. Про це повідомив командир другого батальйону полку "Азов" Дмитро Кухарчук.
  • Тіло військовослужбовця передали рідним не відразу. Мама "Адамса" Ганна Дерев'янко розповіла Суспільному про те, яким був її син.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок