Прилаштували в родини понад 700 котів: черкаська організація "Доброкіт" святкує п'ятиріччя

Прилаштували в родини понад 700 котів: черкаська організація "Доброкіт" святкує п'ятиріччя

Прилаштували в родини понад 700 котів: черкаська організація "Доброкіт" святкує п'ятиріччя
. Суспільне Черкаси

Понад 700 котів прилаштували у родини, а з початку повномасштабного вторгнення прихищали евакуйовані зоопритулки. Йдеться про черкаську доброчинну організацію "Доброкіт", яка нині святкує п'ятиріччя.

Усе почалося із порятунку безпритульних тварин до себе додому, пригадала її засновниця Яна Тябут. Згодом друзі мотивували розширити масштаби.

Шурхіт їжі – те, що змушує котів зібратися разом. Засушена яловичина, тюльпани та повітряна кулька – все в честь дня народження "Доброкота". Минає п'ять років, відколи вирішила допомагати тваринам, пригадала Яна Тябут.

"Усе почалося з першого котика, якого я принесла додому. Звозила до ветеринара, дізналася, що і як потрібно робити. Потім я зрозуміла, що я можу взяти двох-трьох котів, п’ятеро кошенят і якось розмістити їх у своїй квартирі".

Зважаючи на велику кількість безпритульних котів, роботи вистачало.

"Я зрозуміла і друзі підштовхнули, що вже пора цим серйозно займатися. Змотивували придумати назву організації, якось потрібно про себе заявляти".

За п'ять років існування "Доброкота" прилаштували в родини понад 700 тварин. З початку повномасштабної війни на перетримку приймали тварин-переселенців, встановлюють котобудиночки по місту та продовжують стерилізувати безпритульних. У котохабі лишаються зазвичай ті, кому складно знайти господарів. Серед них – Роза, яка втратила лапку:

"У Рози була дуже травмована лапка і її уже неможливо було врятувати. Тому ми вирішили її ампутувати. Вона була в такому глибокому шоковому стані. Кішка залишилася такою недовірливою, вона така обережна, ігри та смаколики – це те, на що можна її виманити".

День народження «Доброкота»
Суспільне Черкаси

Давні гості тут також білосніжні близнючки Бейліс та Беатріс:

"У них була дуже серйозна проблема – заворот очей, вони не бачили білого світу. Ми їм зробили першу операцію майже рік тому".

День народження «Доброкота»
Суспільне Черкаси

Побавитися з котиками вдається рідко, бо роботи біля тварин не бракує, пояснює пані Валерія, працівниця "Доброкота":

"Котикам потрібно вичесати шерсть, підрізати кігтики, нагодувати, напоїти, комусь дати ліки".

Передусім, розраховують на свої сили, зазначила Яна Тябут, та дуже вдячні тим небайдужим, хто допомагає організації:

"Нам допомагають наші друзі з Бельгії, вони там створили котоспільноту, дівчатка у Франції, з України".

У День народження "Доброкота", за словами засновниці організації, мають мрію: знайти господарів для кошенят, які приїхали до Черкас із Бахмута.

День народження «Доброкота»
Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок