"Це російська інформаційно-психологічна операція": черкаська поліція про бійки підлітків

"Це російська інформаційно-психологічна операція": черкаська поліція про бійки підлітків

"Це російська інформаційно-психологічна операція": черкаська поліція про бійки підлітків
. Фото: dobronews.city

Молодіжний рух, що нині активізувався в Україні – це в першу чергу російська ІПСО, тобто інформаційно-психологічна операція. Її мета – використати наших дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, пояснила Суспільному речниця Нацполіції Черкащини Зоя Вовк.

Зі слів речниці, наразі йде активне штучне поширення цієї субкультури, зокрема, і на Черкащині.

"Цей молодіжний рух поширився і Москві, а з Росії прийшов і до нас. Ми знаємо про нього і наразі в цьому напрямку працюють поліцейські, ювенальні поліцейські, дільничні, оперативники, кіберполіція, проводять кримінальний аналіз. Тобто цьому приділена максимальна увага. Ситуація оперативно відстежується", – зазначила вона.

Наразі у телеграмі зареєстровані загалом 17 спільнот, пов'язаних з цією спільнотою, з відміткою "Черкаси" або міст Черкаські області, повідомили Суспільному в пресслужбі кіберполіції.

За словами Зої Вовк, їхня кількість постійно зростає, а їхні учасники – неповнолітні черкащани. Втім, це не звільняє їх від відповідальності:

"Наразі фахівці проводять профілактичну роботу з дітьми та батьками. Також встановлюють джерела фінансування та адміністраторів таких інформаційних каналів та організаторів зібрань. Також поліція почала проводити наради з адміністраціями, педагогічними колективами, з навчальними закладами для того, щоб ця російська ІПСО не мала успіху. Застерігають як дітей, так і батьків, в першу чергу від необдуманих вчинків. Батьки несуть адміністративну відповідальність за своїх дітей, вони можуть отримати протокол за невиконання ними обов'язків. А діти із 14 років несуть уже кримінальну відповідальність за тяжкі злочини – розбій, грабіж тощо".

Один з таких каналів на Черкащині фахівці заблокували майже відразу, розповіла речниця.

"Але вони (телеграм-канали – ред.) активно ростуть, як гриби після дощу. Наразі їх допомагають виявляти і користувачі телеграму, які присилають повідомлення, посилання. Кіберполіція їх блокує. З дітьми, яких вдалося ідентифікувати, та їхніми батьками проводять профілактичну роботу", – зазначила Зоя Вовк.

Студент з Черкас Олександр Пожар розповів, що ця субкультура активно шириться серед підлітків:

"Наразі є безліч телеграм-каналів, які активно поширюються. Інформація там російською мовою, бо цей так званий рух прийшов до нас із Москви. На Черкащині про нього мало відомо, він більш поширений на Київщині, в Івано-Франківську, у Дніпрі".

Також розповів, що знає про таких підлітків:

"Вони називають себе неформалами, які виступають за нетрадиційні методи, за нетрадиційну культуру. В них відбуваються постійні сутички з іншими молодіжними групами, які виступають за більш традиційні погляди".

На думку Олександра, підлітки не усвідомлюють, яку відповідальність вони можуть понести за бійки:

"Це чиясь була ідея, так би мовити, чисто по приколу. Я особисто думаю, що це як тренд, який незабаром пройде, так само як раніше був поширений андеграунд, або ті самі емо За твердженнями прихильників цієї субкультури, головне для них — емоції, і вони черпають їх звідусіль — із музики, книг, кіночи готиОсновними складовими субкультури є готична мода і готична музика. Загальними рисами є переважання чорного кольору в одязі, специфічна атрибутика і особливий макіяж. В інтернет ті є багато альтернатив, наприклад, безліч субкультур, пов'язаних зі спортом. Просто кожен робить свій вибір і не завжди думає про наслідки".

Підлітковість – дуже особливий період в житті людини. Вже не діти, але ще не дорослі, підлітки шукають зовнішніх авторитетів, намагаються старанно цей авторитет заслужити у однолітків, іноді жертвуючи критичним сприйняттям того, що відбувається і наражають себе на небезпеку, пояснила Суспільному психологиня Наталія Соколан.

"Таким чином вони перевіряють межі дозволеного, випробовують себе – фізично і психічно. Таким чином вони відділяються від нас, дорослих, іноді в досить небезпечні способи. Це особливість цього вікового періоду. Батькам, учителям, наставникам та іншим дорослим важливо це враховувати, дбати про те, щоб діти могли обирати більш безпечні для себе і суспільства способи цього відділення. Здоровий психологічний клімат у родині, різноманітні варіанти дозвілля можуть стати імунітетом від небезпечного дозвілля і участі в нездорових і небезпечних молодіжних рухах. Наразі війна, несприятлива обстановка в країні, батькам часто не вистачає часу і терпіння на те, щоб поцікавитися, чим живе їхня дитина, провести разом із ними час. Тому підлітки потребують участі у різноманітних спільнотах".

Альтернативи таким спільнотам підліткам можуть запропонувати дорослі, додала фахівчиня:

"Це мають бути середовища, де вони зможуть проявляти свої лідерські якості, відчути себе хорошими в чомусь, кращими за інших, проявити свою силу. Покладати сподівання виключно на школу не варто, адже там наголошують більше на навчальних результатах. Де реалізовувати підліткам усі ці потреби, питання дорослих. І на загальноукраїнському рівні воно ще не вирішене".

Що відомо

  • ПВК "Редан" – нова молодіжна субкультура, яка виникла у 2022 році в Москві. Його учасники для самоідентифікації використовують символіку павука, носять довге волосся та вільний одяг, повідомили Суспільному у правоохоронних органах.
  • Поліція Києва затримала майже 60 людей, які зібралися 27 лютого на Печерську для влаштування масових сутичок між групами підлітків. Подібне зібрання молоді зафіксували й в Білій Церкві на Київщині. Бійку планували у межах так званого флешмобу, який започаткували в Росії.
  • Ввечері 27 лютого поліція затримала 245 людей у центрі Харкова. За даними слідства, молодь зібралася на трьох локаціях, щоб влаштувати бійку. Заворушень не допустили.
  • У Полтаві та Кременчуці відбулися масові сходини між двома групами неповнолітніх, які планували масові бійки. Поліція встановила особи понад 260 учасників віком від 14 до 17 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок