Робити більше добрих справ, молитися та обмежувати себе в їжі, але не перетворювати піст у звичайну дієту радить протоієрей Черкаської єпархії ПЦУ Андрій Шпунт.
Із 27 лютого у вірян православного обряду розпочався Великий піст. Суспільне дізнавалося, які існують обмеження і кому лікарі не радять постувати.
Черкащанка Любов Івановська до посту готувалася заздалегідь.

"Робимо кашу з овочами. Ще є капуста з грибами, квасоля, холодні голубці з морквою", — зазначила вона.
До цих страв жінка робить ще вітамінний салат із яблук, моркви та свіжої капусти. На десерт, розповів її чоловік Василь — запечені яблука з медовою начинкою.

Пан Василь зазначив: постувати почав років десять тому, аби підтримати ініціативу своєї дружини.
"Наразі намагаюся постувати, трошки допомагають цьому і фінанси", — розповів він.

Пані Любов додала: дотримуватися правил посту вони намагаються максимально:
"Відносно духовного утримання, то з цим трохи легше: не сваритися, бути доброю, співчутливою людиною, дотримуватися Божих заповідей, відвідувати церкву, сповідатися, а матеріальне – це дотримуватися у приготуванні тих страв, які мають рослинне походження".
Та через деякі проблеми зі здоров’ям, пояснила вона, строго обмежувати себе в їжі не можуть:
"Ми у нашого духівника отримали благословення на споживання риби".

За словами сімейної лікарки першого черкаського міського центру сімейної медицини Наталії Одинець, піст позитивно впливає лише на молодий здоровий організм. Та є категорії людей, кому він протипоказаний:
"Вагітним і матерям, які годують дітей, не можна обмежувати себе у їжі, тому що їхній організм потребує більше мікроелементів, мінералів та вітамінів. Також це люди з хронічними захворюваннями, особливо серцево-судинними, захворюваннями нирок, печінки. Під час посту прибирається вуглеводна їжа, а стає більше білкової, яка дає навантаження на нирки".

У будь-якому разі, пояснила медикиня, перед початком посту варто звернутися до лікаря, аби той допоміг правильно скорегувати раціон.
Протоієрей Черкаської єпархії Православної Церкви України Андрій Шпунт пояснює, під час Великого посту набагато важливіше звертати увагу на його духовну складову.
"Не зациклюватися лише на їжі. Так, це важливо дотримуватися посту і в їжі, але набагато важливіша духовна складова. Ми маємо більше часу присвячувати молитві, викорінювати в собі гріхи, неправильні вчинки, і особливо цього року, коли йде війна в Україні, робити більше добрих справ".

Великий піст триватиме до Великодня, який відзначатимуть 16 квітня.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Метеозалежність: хто до неї схильний та як зменшити прояви, розповів черкаський медик
- У Черкасах молилися за перемогу та мир в Україні
- Із гільз проростають соняхи: у Черкасах встановили тематичну інсталяцію