Чи допомагають антибіотики при грипі та ГРВІ: пояснення черкаського медика

Чи допомагають антибіотики при грипі та ГРВІ: пояснення черкаського медика

Антибіотики при грипі та ГРВІ не допомагають. А якщо вживати їх без призначення лікаря, це сприяє розвитку супербактерій.

Такі бактерії здатні виживати краще за своїх попередників, а значить антибіотики вже не зможуть їх знищити, пояснив Суспільному головний санітарний лікар Черкащини Володимир Папач.

Він нагадав черкащанам кілька правил щодо антибіотиків.

"Антибіотики лікують інфекційні захворювання, які спричинені бактеріями. Припустимо, якщо у вас є бактеріальна інфекція — ви не зможете визначити самостійно, який саме антибіотик потрібен вам. Зверніться до лікаря на консультацію. Переривати чи раніше закінчувати призначений курс лікування антибіотиками не можна. Інакше ви допомагаєте бактерії вижити та адаптуватися до дії антибіотиків. Антибіотики – життєво важливі рецептурні препарати, які вживаються виключно за конкретними показаннями. Використовувати їх для профілактики не лише неефективно, але й небезпечно", — розповів він.

Самовільне та безконтрольне приймання антибіотиків може не лише зашкодити людині, але й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, додав медик.

"Це може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними для великої кількості людей", — пояснив він.

Аби ефективно подолати неконтрольований обіг антимікробних препаратів, тепер в Україні антибіотики можливі лише за електронним рецептом.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок