Ситуація з грипом та ГРВІ на Черкащині: до лікарні доправили близько 300 пацієнтів

Ситуація з грипом та ГРВІ на Черкащині: до лікарні доправили близько 300 пацієнтів

Ситуація з грипом та ГРВІ на Черкащині: до лікарні доправили близько 300 пацієнтів
Суспільне Черкаси

Із 6 по 12 лютого на Черкащині зафіксували близько п'яти тисяч людей, які захворіли на грип та ГРВІ. Із них 292 шпиталізували, повідомив Суспільному головний санітар області Володимир Папач.

З його слів, серед шпиталізованих більшість пацієнтів віком 30-64 роки. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 2,9%. Утім показник загальної захворюваності на 10,2% нижче від епідемічного порогу по області.

"Шпиталізовано 292 людини, це 6,1% від кількості захворілих. Найбільше ушпиталених серед пацієнтів віком 30-64 роки (32,2%), найменше – серед 15-17 років (2,7%)", – додав Володимир Папач.

Найвищі показники захворюваності фахівці зафіксували у Мліївській, Тальнівській, Маньківській, Матусівській, Христинівській, Золотоніській (дуже високий рівень інтенсивності), Чорнобаївській, Степанецькій, Звенигородській, Водяницькій, Жашківській, Ватутінській, Лип’янській (високий рівень інтенсивності) громадах.

Також, як пояснив головний санітарний лікар області, вірусологічна лабораторія "Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України" обстежила четверо пацієнтів на респіраторну групу інфекцій, з них у 1 випадку виділено вірус грипу типу А.

За звітний тиждень в області летальних випадків від грипу не зареєстрували.

Що відомо

  • З початку епідемічного сезону в області щеплено проти грипу 3 478 осіб, за звітний тиждень – 28 (з групи епідемічного ризику 1 особа, персоналу медичних закладів – 1 особа).
  • Пік епідемії грипу на Черкащині слід очікувати в лютому-березні. Про це Суспільному розповів керівник обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач. Наразі рівень захворюваності зменшується, однак незабаром медики очікують його зростання.
  • Нині на Черкащині активно циркулює вірус грипу типу А. З-поміж інших типів він вважається найбільш агресивним, який нерідко дає ускладнення для здоров’я людей

Авторка — Анна Маштабей

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок