Чи можна щепити дитину, яка кашляє — пояснення медика

Чи можна щепити дитину, яка кашляє — пояснення медика

Чи можна щепити дитину, яка кашляє — пояснення медика
. Суспільне Черкаси

Якщо дитина тільки кашляє, не має високої температури та значного погіршення самопочуття — їй можна робити щеплення. Про це Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Черкащанка Тетяна розповіла: її семирічній доньці час робити профілактичне щеплення, утім вона ще кашляє.

"Нам потрібно зробити щеплення, але донька ще кашляє. Вже понад тиждень температури немає, але час від часу вона кашляє. Я хвилююся, чи не нашкодимо ми дитині, якщо зробимо щеплення".

Головний санітарний лікар області Володимир Папач пояснює: якщо дитина тільки кашляє, у неї немає високої температури та значного погіршення самопочуття — їй можна робити щеплення. Але є кілька але:

"Але якщо кашель є симптомом якогось серйозного захворювання, перед вакцинацією проконсультуйтеся з лікарем. Наявність протипоказань до щеплення визначає лікар індивідуально для кожної дитини", — пояснив Володимир Папач.

За його словами, є причини, через які лікар може відкласти будь-яку вакцинацію. Це:

  • гостре захворювання з температурою, вищою за 38 °C;
  • стан організму, коли після введення вакцини імунітет може не сформуватися. Наприклад, хімієтерапія, вживання великих доз стероїдних гормонів або ліків, що пригнічують імунітет;
  • серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи алергія на один із її компонентів. У цьому випадку лікар ухвалює рішення про те, щоб не робити щеплення взагалі або робити в лікарні під наглядом, або розглядатиме можливість знайти іншу вакцину, яка не містить цього компонента.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок